שתף קטע נבחר

חברון: נהרג בכיר החמאס שהתבצר בבניין

כוח נח"ל הגיע הלילה לדרום העיר במטרה לעצור מבוקשים ולפתע נפתחה לעברו אש מתוך הבניין. דחפור הוזעק למקום והרס את המבנה על המחבל - באסל קוואסמה פעיל החמאס שהיה שותף לתיכנון הפיגוע בקו 2 בי-ם וכן לפיגוע משולש - שסוכל

כוחות צה"ל הרגו הבוקר (יום ב') בחברון את ראש ארגון החמאס בעיר, באסל קוואסמה, שהתבצר בבניין בדרום העיר. הוא נהרג במהלך הריסת הבית וסמוך לגופתו אותר תת-מקלע שבעזרתו ירה לעבר הכוחות. אין נפגעים בקרב החיילים.

 

על פי מערכת הביטחון, היה קוואסמה, בן 26, שותף לתכנון הפיגוע בקו 2 בירושלים. בהיותו ראש החמאס בחברון, ניסה להוציא פיגוע התאבדות משולש נוסף בירושלים, שאותו הצליח השב"כ לסכל כאשר אותרו 3 חגורות הנפץ שהיו אמורות לשמש את המתאבדים. החגורות נמצאו באיטליז באל-עזרייה.

 

לדברי גורמי ביטחון, ירש קוואסמה את ראשות החמאס בעיר לאחר שהמפקד המקומי הקודם, אחמד באדר, נהרג לפני שלושה שבועות בקרב עם חיילי צה"ל.  בצה"ל מטילים עליו אחריות למותם של 51 ישראלים.

 

סמוך ל-2:00 הלילה הגיעו חיילים מחטיבת הנח"ל לבניין שבו מתגוררות כמה משפחות בדרום העיר, במטרה לבצע מעצר של אחד הדיירים בבית. הכוחות תודרכו לאפשרות שיהיו בבית חמושים, אך לא היה מדובר במבוקש בכיר, והסיכוי להיתקלות היה נמוך יחסית.

 

החיילים קראו בכריזה לדיירים לצאת החוצה מהבית. מרבית הדיירים יצאו, ואז נפתחה אש מתוך חלונות הבית. החיילים השיבו אש לתוך הבית וירו פנימה אש מנשק קל ומקלעים. במהלך הלילה המשיכו הכוחות לכרוז למבוקש לצאת החוצה אולם הוא המשיך לירות במשך שעות ארוכות.

 

בשעות הבוקר הובא למקום דחפור מסוג די-9, שהחל להרוס את הבית והאש מתוך הבניין פסקה. מאוחר יותר אותרה גופתו של המחבל, והוא זוהה, כאמור כבאסל קוואסמה. 

 

לפני כשבועיים הרגו כוחות מיוחדים של צה"ל שני מחבלים בכירים מארגון החמאס, שהתבצרו בבניין בחברון. הבכיר מביניהם הוא אחמד באדר, ראש החמאס בחברון ומי שאחראי להוצאת הפיגועים בירושלים בחצי השנה האחרונה. ההרוג השני הוא עז א-דין מיסק, עוזרו הבכיר. על פי מערכת הביטחון, הם היו אחראים למותם של 55 ישראלים ופציעתם של 260.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע בקו 2 בירושלים
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
חילופי אש בחברון (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים