שתף קטע נבחר

דרעי: "אין לי ציפיה ממערכת החוק לצדק או ליושר"

כך אמר אריה דרעי לשבועון החרדי "משפחה", בראיון שהתפרסם ערב "המשפט הציבורי" בעניינו: "אני לא מצפה מהם לשום דבר. המערכות הללו הן רקובות, והשיקולים לגבי ההחלטות השונות הם אישיים"

"לצערי הרב, אני כל כך מודע לדרך שבה עובדות המערכות של שלטון החוק, שרק במקרים חריגים מאוד, כשמדובר במעצר של רוצחים, אני מצליח להזדהות עם שלטון החוק", כך אמר יו"ר ש"ס לשעבר, אריה דרעי, בראיון לשבועון החרדי "משפחה", שהתפרסם הערב (יום ד'), לפני מתן פסק הדין ב"משפט הציבורי".

 

"ברוב החקירות של אנשי הציבור, גם אם מדובר ביריבים שלי, אני לא יכול לעמוד לצידה של מערכת המשפט. אני מכיר יותר מדי טוב את השיקולים שמניעים את המערכת".

 

"אין לי שום ציפיה מאותן מערכות של אכיפת חוק בארץ, לא לצדק ולא ליושר. אני מסכים איתך שבשביל הכותרת הטובה הייתי צריך לקום היום ולצעוק: תראו איך המערכת הזאת מתנהגת עם שרון ותראו איך היא התנהגה איתי. מעניין איך שר המשפטים הנכבד, טומי לפיד, היה מגיב לו אני או הבן שלי היו שומרים על זכות השתיקה. אני לא מצפה מהם לשום דבר. המערכות הללו הן רקובות, והשיקולים לגבי ההחלטות השונות הם אישיים".

 

"מישהו החליט לחפש את משפחת שרון" 

 

"מישהו במדינה החליט לחפש מתחת לאדמה את בני משפחת שרון, כפי שהיה אצלי", אמר דרעי, "ברגע שאתה מעסיק 50 חוקרים, ומחליט להתמקד מהבוקר עד הלילה בכל דבר ודבר, אז ברור שכל יום תמצא משהו אחר". בהמשך ציין דרעי כי הוא סבור שהחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה ונגד בניו, לא יבשילו לכדי כתב אישום.

 

בראיון הזכיר עוד דרעי כי בעבר, גם מקורביו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שמרו על זכות השתיקה בחקירות משטרה.

 

"כל ההתנפלות על זכות השתיקה של משפחת שרון, מקורה בצביעות", אמר דרעי, "שכחנו איך לפני שנתיים, גיסו של ראש הממשלה ברק, עו"ד דורון כהן, וכל יועציו הקרובים, שמרו על זכות השתיקה באופן טוטאלי. מישהו מחה אז נגדם? הרי כולם יודעים שדורון כהן היה יד ימינו ויד שמאלו של ברק, והנה ברק היתמם ואמר שהוא לא ידע משום דבר ולא התעסק בכל העניינים הללו, וכולם האמינו לו. כשאריק שרון בא ואומר שהילדים שלו הם אלו שניהלו את הכל והוא לא היה מודע למה שקרה, כאן זה כבר קנוניה. למה?".

 

"אתה יודע למה החליטו להתמקד בפלוני ולא באלמוני? יש כאן כמה אנשים, ואני לא אכנס לשמות, שמחזיקים בתפקידים בכירים והם אלו שאחראים על אכיפת החוק. אגב, חלק מהם אמורים לעמוד בקרוב לדין, וחלק אמורים לעזוב את תפקידם. ה'קמיע' הטוב ביותר עבור האנשים הללו הוא להתעסק עם הפרשיות של שרון ואז הם מקווים להציל את מקום עבודתם. בסיטואציה הזאת, בני משפחת שרון הם נרדפים".

 

"אין משקעים מש"ס"

 

בראיון אמר עוד דרעי כי הוא אישית אינו מעוניין לשוב ולעסוק בפוליטיקה, אולם ייתכן שיעשה זאת אם יידרש לכך. "אני אדבר בצורה הגלויה ביותר, מבחינה אישית אין לי שום רצון לעסוק עוד בעשייה הפוליטית. מה שאמרתי בחודשים האחרונים, ואני אומר זאת שוב היום, הוא שאם גדולי ישראל יורו לי לעשות א' וב', כך אעשה.

 

כל חיי חונכתי על ציות לחוקי ישראל, ומיום ליום אני מתבגר וחושב כבר על עתיד לבוא, ואני לא רוצה להרוס את כל מה שבניתי לאורך כל השנים. קו ההגנה שלי בשמים הוא, שהסיבה שבגללה לא ישבתי ולמדתי תורה כל היום היא בגלל שפעלתי בשליחותם של גדולי ישראל, ולכן אם הם יטילו עליי כל שליחות, אעשה זאת ללא כחל וסרק". לדבריו, אין לו משקעים או תחושת יריבות עם אנשי ש"ס. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דלית שחם
"מערכות רקובות". דרעי
צילום: דלית שחם
מומלצים