שתף קטע נבחר

משפחת ארד עתרה לבג"ץ: לפרסם הדו"ח שקבע שרון חי

בעתירה, בניסיון נוסף לדחות עוד את עסקת השבויים, דורשים בני המשפחה לחשוף את דו"ח ועדת וינוגרד, שקבע כי אין הוכחות לכך שרון ארד מת. זהו צעד משפטי שני בתוך יומיים של בני משפחת ארד, הזועמים על שיחרורם של "קלפי המיקוח" דיראני ועובייד, שנחטפו במטרה להשיב את רון ארד

משפחתו של הנווט השבוי רון ארד, עתרה הבוקר (יום ה') לבג"ץ בדרישה לחייב את המדינה להציג בפניה ובפני הציבור את דו"ח ועדת וינוגרד, הקובע כי רון ארד בחיים.

 

המדינה תצטרך להגיב עד מחר ב-10:00 בבוקר לעתירה - כך קבע שופט בית המשפט העליון, אשר גרוניס.

  

בעתירה, המופנית נגד ממשלת ישראל, ראש הממשלה אריאל שרון, שר הביטחון שאול מופז, והרמטכ"ל, משה (בוגי) יעלון, נטען לאור השיקולים של עיסקת השבויים עם החיזבאללה העומדת בפתח, ואשר לפי מיטב ידיעת המשפחה אינה כוללת את החזרתו או מתן מידע על גורלו של רון ארד - עולה החשיבות לחשוף את מסקנות הוועדה בפני המשפחה והעם.

 

הוועדה, בראשות השופט אליהו וינוגרד, הגישה לפני כחודש דו"ח לשר הביטחון, שאול מופז, שקבע כי אין כל ממצא חדש שיש בו כדי לשנות את הנחת העבודה לפיה רון ארד חי. הוועדה הוקמה כדי לבחון מחדש את כל הממצאים והחומר המודיעיני בעניינו של ארד, שנטש את מטוסו באזור צידון בשנת 86'.

 

דודו ארד, אחיו של רון ארד, אמר בעת הגשת העתירה: "הדו"ח קובע שרון בחיים, ויש לעשות הכל כדי להחזירו. לצערי הדו"ח נמצא על שולחנו של ראש הממשלה וממוזמז. ישראל מקריבה את רון. יש ליישם את הדו"ח, ובמידה וקוברים אותו קוברים גם את רון. נהפוך את המדינה כדי שממשלת ישראל תעשה הכל כדי להחזיר את רון. חשוב שמקבלי החלטות יקבלו את הדו"ח לפני החלטה על החלפת השבויים".

 

ארד הוסיף: "מחר ערב ראש השנה. כולנו נישא תפילה שנהיה לראש ולא לזנב. רון הוא הזנב, ולמדינת ישראל חובה מוסרית להחזירו".

 

עו"ד אליעד שרגא, המייצג את משפחת ארד, הבהיר: "אנחנו ניזונים מהדלפות בלבד. המשפחה לא יודעת מה רשום בדו"ח. לפי מיטב הבנתנו ישנו מידע מודיעיני חדש, הקובע כי רון בחיים. טרגדיה שהמדינה מתייחסת כך למשפחת ארד". עו"ד שרגא טוען כי כבר לפני חודש הבטיח ראש הממשלה להעביר את הדו"ח למשפחת ארד אך הדבר לא נעשה. שרון חייב לקבוע את תנאי המשחק: אין מידע על רון ארד - אין דיראני. ראש הממשלה הבטיח לנו זכות טיעון לפני עסקת השבויים. אם רון בחיים המשחק הוא אחר לגמרי, ואנחנו מאמינים שהוא בחיים".

 

טרם נקבע מועד לדיון בעתירת משפחת ארד. זהו צעד משפטי שני של בני המשפחה בתוך יומיים בלבד, בניסיון לעכב את העסקה הצפויה. "פתחנו במלחמה", הבהירו בני המשפחה.

 

תביעה ל-100 מיליון שקלים

 

אתמול הגישה המשפחה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעת נזיקין בסך 100 מיליון שקל נגד "קלף המיקוח" מוסטפא דיראני, שאמור להשתחרר במסגרת עסקת חילופי השבויים המתגבשת.

 

במסגרת התביעה הגישה המשפחה בקשה להטלת צו עיקול על נכסיו של דיראני. הכוונה בין השאר לכספים אותם עשוי דיראני לקבל במסגרת הליכים משפטיים שהוגשו מטעמו, ובהם תביעה של 25,000 דולר אותם דרש במסגרת עתירה שהגיש לבית המשפט העליון נגד שר הביטחון וכן סך של 6 מיליון שקל אותם דרש במסגרת תביעת נזיקין שהגיש נגד מדינת ישראל וכספים נוספים.

 

פרקליטם של "קלפי המיקוח", השייח עבד אל-כרים עובייד ומוסטפא דיראני, מאשים גורמים במערכת הביטחון כמי שמפעילים את בני משפחת ארד בניסיון לטרפד את העסקה.


פורסם לראשונה 25/09/2003 07:42

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון ארד
צילום: אבי כהן
חן ארד עם עורך הדין אליעד שרגא בבית המשפט
צילום: אבי כהן
מומלצים