שתף קטע נבחר

כיסויי מושבים - סכנה?

זהירות: התקנת כיסויים על המושבים הקדמיים משבשת את פעולת כריות האוויר הצדיות. כרגיל, יש לקרוא את הוראות היצרן

 

אם אתם רוכשים לעצמכם מכונית חדשה ובטיחותית המצויידת בארבע כריות אוויר ומעלה, כדאי מאוד שתקראו את הוראות היצרן לפני שתצפו את מושבי הרכב בכיסויים. נכון, זה שומר על הריפוד המקורי ולעיתים יכול לרענן את המראה הפנימי של הרכב. אבל המחיר הבטיחותי יכול להיות יקר.

 

הסיבה: כיסויי המושבים עלולים לפגוע בתפקודן של כריות האוויר, שכן ברוב המכונית כריות האוויר הצידות שנועדו להגן על הנהג והנוסע מפני פגיעות צד מותקנות בדופן גב מושב הרכב. הכיסוי ימנע מהכרית להיפתח בעת תאונה.

 

לכן, כדאי מאוד שתעיינו בספר הנהג לפני שאתם הולכים לרכוש כיסויים כאלה. סביר להניח שברוב ספרי הרכב שבהם יש כריות צידיות יזהיר אתכם היצרן שלא להתשמש בכיסויים למשובים הקדמיים. ואם כן, תהיו חייבים להתקינם באמצעות מכונאים מיומנים שעברו הכשרה לכך. וכאלה אין בינתיים בארץ.

 

אל תקנו גם את ההסברים שיתנו לכם יצרני הריפודים, כאילו יש להם אישור ממשרד התחבורה לייצר ולשווק כיסויי המתאימים לכלי-רכב עם כירות אויר צידיות. סביר שלהניח שכאשר תבקשו לראות את האישורים האלה- ידחו אתכם בלך ושוב. הסיבה - לדברי משרד התחבורה טרם סופקו אישורים כאלה.

 

במשרד התחבורה מודעים לבעיה, אבל ידם קצרה מלהושיע. ענף ייצור ושיווק הכיסויים אינו נמצא תחת פיקוח המשרד משום שכיסוי מושבים אינם נחשבים למוצר תעבורתי. אז עד שמישהו יתעשת ויחליט לפעול כדי למנוע את הכשל הבטיחותי הזה, כדאי במקרים רבים לתוותר על הכיסויים. ממש לא נורא לשבת על הריפוד האורגנלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיסויי מושבים עלול לפגוע בבטיחות
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים