שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח כפול במרכז הוד השרון
  אלמוני נכנס למספרה וירה למוות בחיים שאבי (29), עבריין המוכר למשטרה. חברו הספר, תומר שבת (26), דלק אחרי המתנקש אך נורה גם הוא. היורה נמלט ברכב שהמתין לו. המשטרה: הרקע להתנקשות, ככל הנראה, סיכסוך בין עבריינים

  התנקשות על רקע פלילי בהוד השרון: אלמוני נכנס אחר הצהריים (יום ד') למספרה בדרך מגדיאל בהוד השרון וירה למוות בחיים שאבי (29), עבריין מוכר למשטרה, ובתומר שבת (26), אחד מבעלי המספרה. לאחר הירי נמלט המתנקש מהמקום ברכב שהמתין לו. המשטרה סבורה כי מדובר באירוע על רקע פלילי, ככל הנראה סיכסוך בין עבריינים.

   

  סמוך לשעה 15:30 נכנס המתנקש למספרת "עיצוב שיער אבי ותומר" שבמרכז הוד השרון. באותה עת שהו במספרה שאבי והספר תומר שבת. לפתע פתח האיש באש וירה למוות בשאבי. הוא החל עושה את דרכו החוצה כששבת דולק אחריו. בשלב זה הסתובב המתנקש וירה למוות בספר, שצנח מתבוסס בדמו בפתח המספרה.

   

  המתנקש נכנס לרכב פרטי שהמתין לו מחוץ למספרה ונמלט במהירות מהמקום. במספרה היו בעת הירי עוד שני אנשים. למשמע היריות הם התכופפו וכך ניצלו חייהם. לאחר הירי הם סיפרו שהמתנקש לא עטה מסכה על פניו.

   

  עד מהרה הגיע למקום צוות של מד"א, שקבע את מותם של שאבי ושבת. כוחות משטרה גדולים שהגיעו גם הם לזירת האירוע סגרו את האזור ופתחו בסריקות בסיוע מסוק אחר הרכב הנמלט. במקביל הוצבו מחסומים בנסיון ללכוד את היורה.

   

  עבריין מוכר וחברו

   

  מחקירת האירוע התברר כי שאבי מוכר למשטרה. הוא נחשב לעבריין כבד המקורב על פי גורמים מודיעיניים במשטרה למשפחת אברג'יל ובעל עבר בתחום עבירות סחיטה ואיומים. לדברי השוטרים, השניים היו חברים מילדות וגדלו באותה שכונה.

   

  גורמים במשטרה מעריכים כי ייתכן ששאבי היה מעורב במלחמת כנופיות המתחוללת בתקופה האחרונה. במשטרה מעריכים כי הרוצח התכוון לרצוח רק את שאבי, ולא את הספר, שנורה כנראה רק בגלל שניסה לרדוף אחר הרוצח.

   

  לדברי גורם במשטרה נבדקת האפשרות שההתנקשות בחייו של שאבי קשורה בכך ששמו הוזכר בהקשר לרצח ניר מגדיש לפני שמונה חודשים בהוד השרון בעקבות מלחמת כנופיות בעיר. לא נעצרו חשודים במעשה.

   

  "הגעתי למספרה וראיתי שהם מתים"

   

  לזירת הרצח הגיעו בני המשפחות וחבריהם של הנרצחים, שפרצו בזעקות שבר למשמע הבשורה המרה. אביו של שאבי, סעיד, סיפר כי רק מספר דקות קודם לכן דיבר עם בנו, שביקש ממנו לאסוף אותו. "אחרי כמה דקות באה אלי מישהי ואמרה לי שירו בחיים. ניסיתי להתקשר אליו והוא לא ענה. צעקתי 'חיים חיים למה אתה לא עונה לי'. הגעתי למספרה וראיתי שהם מתים".

   

  חקירת הרצח הכפול הופקדה בידי היחידה המרכזית של מחוז המרכז, בפיקודו של ניצב משנה מנשה ארביב.


  פורסם לראשונה 01/10/2003 15:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  ההרוג. חיים שאבי
  צילום: תומריקו
  צילום: תומריקו
  המשטרה: המתנקש חיפש את שאבי
  צילום: תומריקו
  צילום: תומריקו
  הספר נפגע כשרדף אחרי היורה
  צילום: תומריקו
  מומלצים