שתף קטע נבחר

תוכנית: תעסוקה מבצעית במילואים – פעם ב-3 שנים

מפקד זרוע היבשה, האלוף יפתח רון-טל: המטרה – להפחית בימי המילואים בשל ההוצאה הגדולה. במסגרת תוכנית הייעול הוצע מרכז האימונים המתקדם של צה"ל לשימוש מדינות זרות

 

בשל הקיצוץ החד בתקציב הביטחון מגבשים בצה"ל תוכנית חדשה, שלפיה חיילי המילואים יבצעו תעסוקה מבצעית אחת לשלוש שנים ואימון כל שלוש שנים – כך אמר אתמול מפקד זרוע היבשה של צה"ל, אלוף יפתח רון-טל, במהלך תרגיל רב-חילי שנערך בדרום הארץ. כך פורסם היום (ו') ב"ידיעות אחרונות".

 

"אנחנו עושים מאמץ להוריד את ימי המילואים. מדובר בהוצאה גדולה מאוד, והתוכנית שלנו היא שיחידת מילואים תעשה מילואים – אחת לשלוש שנים. המהלך הזה יפחית את סדר הכוחות שפועל בשטח: יש פחות כסף – יש גם פחות ביטחון", אמר האלוף רון-טל.

 

לדבריו, בשל הקיצוץ הנוסף, גם בשנת 2004, כמו בשנה הנוכחית, עלולים כוחות צה"ל שלא להתאמן באופן מלא.

 

לדבריו, ב-2004 יש כוונה לבצע תוכנית הכשרות מילואים בעת חירום, שתחסוך במשאבים. להערכתו, אימון מלא – מרמת החייל ועד הגדוד – יתקיים אחת לשלוש שנים.

 

בתוך כך, אמר האלוף כי במסגרת הניסיונות להכניס כסף לצבא, ינסה צה"ל למכור מהידע והיכולות שלו. לדבריו, במסגרת תוכניות ההתייעלות והחיסכון, הוצע מרכז האימונים המתקדם של צה"ל, הנחשב לאחד המתקדמים בעולם, לשימושן של מדינות זרות.

 

"הצענו את שירותינו לארה"ב, רומניה, גרמניה וטורקיה", אמר האלוף, וגילה עוד כי נעשה כבר תימחור לשבוע אימונים של צבא זר.

 

בסיום התרגיל, אליו הוזמנו חברי ועדת חוץ וביטחון, התייחס גם שר הביטחון, שאול מופז, לנושא הקיצוץ בתקציב משרדו ואמר כי "תקציב הביטחון הנוכחי חוצה את הקווים האדומים, ומקשה על שמירתו של צה"ל כצבא חזק ומרתיע".

 

בתוך כך הזהיר אתמול יו"ר ועדת המשנה לתפיסת הביטחון ובניין הכוח, ח"כ אפרים סנה: "אי אפשר יותר לשתוק ולהכחיש. הציבור חייב לדעת מהן המשמעויות של הקיצוץ הנוסף בתקציב הביטחון. הממשלה מסירה את השכפ"ץ מעל כל עם ישראל. בלי 'מרכבה', בלי 'חץ', בלי חצי מהכוחות ובלי אימונים – אי אפשר להגן על מדינת ישראל", אמר סנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
פחות מילואים? ארכיון
צילום: אפי שריר
צילום: דובר צה"ל
"פעם ב-3 שנים"
צילום: דובר צה"ל
מומלצים