שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כוח ימ"מ חיסל את המחבל שביצע את הפיגוע במצר
  הכוח ירה לעבר רכב בו נסע סרחאן סרחאן עם עוד שני חמושים פלסטינים. במקום התפתחו חילופי אש, שבמהלכם נהרג סרחאן וכן ילד פלסטיני בן 9. בפיגוע במצר שאירע לפני שנה נרצחו חמישה בני אדם. אבי אוחיון, ששכל את שני בניו וגרושתו: "אנשי הימ"מ הם היום חלק מהמשפחה שלי"

  בדיוק שנה לאחר הפיגוע בקיבוץ מצר, שבו נרצחו חמישה בני אדם, התנקשו כוחות ימ"מ באיש גדודי חללי אל אקצה, סרחאן סרחאן, המחבל שביצע את הפיגוע.

   

  כוחות של הימ"מ, צה"ל והשב"כ החלו לפעול בטול כרם בשעות הבוקר בעקבות מידע מודיעיני. הכוחות ביצעו מעצרים של חשודים, ואחר הצהריים זיהו במחנה הפליטים בעיר מכונית ובה שלושה פלסטינים חמושים, בהם סרחאן.

   

  הכוחות ירו אל המכונית, פגעו והרגו את סרחאן. ככל הנראה, שני הפלסטינים האחרים הצליחו להימלט. על גופתו של סרחאן נמצאו רימונים ואקדח טעון. מקורות פלסטינים בטול כרם דיווחו שבפעולה נהרג ילד פלסטיני בן תשע. 

   

  בכיר בגדודי חללי אל אקצה (הזרוע הצבאית של הפתח) בטול כרם אישר בשיחה עם ynet כי חיילים מיחידות מובחרות של צה"ל ניסו לפגוע בסרחאן. תחילה טענו הפלסטינים שסרחאן הצליח להימלט מהמקום, ולפי שעה, אין הם מאשרים את דבר מותו. 

   

  בפיגוע במצר נרצחו רויטל אוחיון (34), ילדיה נועם בן ארבע ומתן בן החמש, תרצה דמרי (42) ומזכיר הקיבוץ, איציק דורי (44).

   

  ימים ספורים לאחר הפיגוע עצרו לוחמי הקומנדו הימי של צה"ל את מפקד גדודי חללי אל-אקצה בטול כרם, מוחמד נאיפה, בבית בו הסתתר בעיירה שווייקה, בתום מצור על הבית שנמשך כחמש שעות. נאיפה אחראי בין היתר לשילוח המחבל שביצע את הפיגוע בקיבוץ מצר. 

   

  אבי אוחיון, ששכל את שני ילדיו ואת רעייתו לשעבר בפיגוע במצר, ביקש להודות לאנשי הימ"מ על הפעולה בטול כרם: "אני שמח שיש יותר אוויר לנשום

  כאן על הארץ, כי יש חלאה אחת פחות שנושמת אותו. אני מודה לחולייה שחיסלה אותו, אני מרגיש היום שהם חלק מהמשפחה שלי והם עשו את זה לא רק כי זו פקודה שהיה צריך לבצע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  מתן ונועם אוחיון
  צילום: איי פי
  צילום: רפרודוקציה
  אמם, רביטל אוחיון
  צילום: רפרודוקציה
  צילום: צביקה טישלר
  יצחק דורי שנרצח בפיגוע
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים