שתף קטע נבחר

מאות חיילים פרצו לתיק האישי של נינט

אבל גם תיקיהם של יתר כוכבי "כוכב נולד" ו"קחי אותי שרון" פופולריים מאוד במערכת הממוחשבת של צה"ל. בצבא נלחמים בתופעה: כניסת מאות חיילים למערכת נמנעה, חייל אחד נשלח למחבוש, ובקרוב אף תועמד לדין רס"ן, שרצתה לדעת הכול על יואב של שרון

חייל נשלח למחבוש בן שבוע וקצינה רותקה למשך חודש לבסיס, לאחר שנתפסו כשהם תרים במערכת ניהול כוח האדם של צה"ל אחרי פרטיהם האישיים של כוכבי "כוכב נולד" ו"קחי אותו שרון". נוסף על כך ניתק הצבא בחודשים האחרונים מהמערכת הנקראת "בימס" מאות משתמשים בשל עבירות דומות. כך חושף עודד רענן בעיתון "במחנה".

 

הפינליסטים של כוכב נולד - סמל נינט טייב, רב"ט שי גבסו ושירי מיימון - כבשו את המקום הראשון ברשימת הכוכבים שחיילים פורצים למערכת ומחטטים בפרטיהם אישיים כמו ציון הקב"א (קבוצת איכות). מדובר, כך דווח, בעשרות פריצות מדי שבוע לתיקו של כל אחד מהם. גם כוכבי התוכנית "קחי אותי שרון",ׁ שרון אילון, יואב שוורד ורודריגו גונזלס, זוכים לביקורי מחשב תכופים מצד חיילים סקרנים. ב

 

המלכים עדיין בלסר ובר זוהר

 

בין החיילים שנתפסו בחיפוש אחר פרטי הכוכבים היתה גם קצינה בדרגת רס"ן שגילתה עניין מיוחד ביואב שוורד. הקצינה תועמד לדין בקרוב, אולם במדור הרשומות ואבטחת המידע באכ"א, שמרכז את הטיפול בתופעה, מתעקשים ש"מלכי הפופולריות" בנושא, גם אם הודחו זמנית מהכס, הם עדיין דודי בלסר ויעל בר זוהר.

 

"יש יחס ישר בין הופעה של פירסומת חדשה של חברת האופנה שבר זוהר מפרסמת לכמות ניסיונות הכניסה לתיק שלה", מגלה ראש המדור, סרן אמיר מילס. הבקרה על סקרנות החיילים נעשית בעזרת רשימת סלבריטאים המתעדכנת מדי יום וכוללת אלפי מפורסמים ואנשים שעלו לכותרות. כל ניסיון כניסה לתיקים של אנשים אלה נרשם במדור, ואנשיו פותחים בהליכים לבירור המקרה.

 

מספיק שינסו

 

"ל-99 אחוז מהמנסים אין הרשאה להיכנס לתיקים, אבל מספיק שהם ניסו כדי שאנחנו נדע על כך", אומר מילס. "אם למי שניסה להיכנס לתיקים אין הרשאה לכך, סיסמת המשתמש שלו במערכת נחסמת אוטומטית. אם הכניסה היא על ידי בעל הרשאה, אנחנו מבררים אם זה נעשה מסיבות מקצועיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארז ארליכמן
נינט: פריצות לתיק האישי
צילום: ארז ארליכמן
מומלצים