שתף קטע נבחר

חברי ליכוד: להדיח את נחמה רונן מהתנועה

ח"כים וחברי מרכז המפלגה עתרו לבית הדין של הליכוד בבקשה להדיח את רונן מהמפלגה בגלל מעורבותה בהסכם ז'נווה

11 חברי ליכוד, ביניהם חברי הכנסת גלעד ארדן וגילה גמליאל, וחברי המרכז עופר קליך, איתן כהן וערן חלפון, עתרו היום (ד') לבית הדין העליון של הליכוד, בבקשה להדיח את נחמה רונן מהתנועה, בגלל מעורבותה ב"הסכם ז'נווה".

 

עורך הדין שי גלילי, המייצג את העותרים, אומר כי "נחמה רונן הפרה את חוקת הליכוד, את הנורמות של הקולקטיב בתנועת הליכוד. במידה ותרצה הגברת רונן לממש את רעיונותיה הדמוקרטיים, היא תוכל לעשות זאת באופן עצמאי ואישי ולא מכוח היותה חברת מרכז ותנועת הליכוד".

 

בעתירתם דורשים העותרים מבית הדין העליון של הליכוד להוציא צו המורה על הוצאתה המיידית של רונן מתנועת הליכוד, ובמקביל להוציא צו מניעה זמני האוסר עליה לקחת חלק בכל פעילות מדינית מבלי לקבל את אישור הליכוד, לרבות מניעת פעילותה לקידום הסכם ז'נווה, וכן צו ביניים להשעיה זמנית של רונן מתנועת הליכוד עד לבירור העתירה.

 

בעתירה כותבים אנשי הליכוד כי "הגברת רונן משתמשת באופן בוטה במעמדה כחברת כנסת לשעבר וכחברת תנועת הליכוד. במסגרת ההבנות אשר פורסמו, נכללת נסיגה מהותית של מדינת ישראל משטחי יש"ע כדי חזרה לגבולות 67' לרבות ויתור על בקעת הירדן, ריבונות ישראלית על הר הבית ואף מסירת שטחים בתוך מדינת ישראל לידי ארגון הטרור הידוע בשם אש"ף, בשעה שהתחייבויות אלה מנוגדות לחלוטין למצע תנועת הליכוד ולמטרותיה, ואף לקווים המדיניים של ממשלת ישראל".

 

לטענת העותרים, רונן הפרה את הצהרת האמונים לתנועת הליכוד. כמו כן, לטענתם, היא הפרה את הזדהותה עם מטרות התנועה "אשר אינן משקפות הן בעל פה ואת בכתב את תוכן "הסכם ז'נווה" ואת הצדדים לו, והתנהגותה זו מעידה כאלף עדים כי הגברת רונן עצמה אינה חפצה עוד או אינה מעוניינת לשלב עצמה שילוב מלא במסגרת תנועת הליכוד, ויתר על כן, פוגעת היא במאמצי הממשלה הנוכחית מלהגיע לכל הסדר מדיני בשעה שיוזמת היא חלופה מדינית הנוחה יותר לצד שכנגד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון
"הפרה את חוקת הליכוד". רונן
צילום: ארכיון
צילום: אתר הכנסת
גלעד ארדן ח"כ ליכוד
צילום: אתר הכנסת
מומלצים