שתף קטע נבחר

משרד הבריאות יממן את עלות הטיפול באורן בן ה-10

אורלי אלמוג, ששכלה בפיגוע במסעדת מקסים את בנה, בעלה ושני הוריו, נשבעה לעשות הכל כדי להציל את מאור עיניו של בנה השני. הילד אורן, שנפצע קשה בפיגוע, הוטס לניתוח מורכב בארה"ב. ועדה פנימית של משרד הבריאות החליטה לממן את הוצאותיו

משרד הבריאות הודיע אמש (א') כי יממן את עלות הטיפול הרפואי בילד אורן אלמוג, אשר נפגע באורח קשה בעיניו בפיגוע במסעדת "מקסים" בחיפה. אלמוג בן ה-10 הוטס לארצות-הברית לצורך הטיפול.   

 

את מימון הוצאות הטיפול אישרה פה-אחד ועדה פנימית של משרד הבריאות, אשר כונסה לבקשת סמנכ"ל המשרד, ד"ר יצחק ברלוביץ'. "זה לא אנושי שבזמן שאורן עובר סבל נורא, והמשפחה שלו חווה טרגדיה נוראה, היא תצרך לרוץ ולחפש מימון לניתוח חשוב כל כך", הסביר השר, דני נוה.

 

אורלי, אמו של אורן, קיבלה בהתרגשות את החלטת משרד הבריאות, לאחר שנדרה נדר "לעשות הכל" כדי להציל את מאור עיניו של בנה, ואף החלה בגיוס תרומות למימון הוצאות הניתוח. בפיגוע שכלה אורלי את בעלה משה, בנה תומר, חמה זאב וחמותה רותי. היא עצמה נפצעה בפיגוע, ושני ילדיה, אורן ועדי, נפצעו באורח קשה.  

 

אורן אושפז בבית-החולים רמב"ם בחיפה. אמו סיפרה: "הרופאים עושים עבודת קודש ונותנים את הנשמה והלב כדי להציל את ילדיי, אולם בהמלצתם החלטנו לנסות ולהציל את ראייתו של אורן בחו"ל".

 

"אורן יודע שהוא במצב קשה ושאנחנו מחפשים כל דרך להציל את ראייתו", אמרה אורלי בשיחה עם "ידיעות אחרונות". "הוא ילד חזק מאוד וגם מאוד אופטימי. אני מוכנה לנסוע עד סוף העולם בשבילו". 


פורסם לראשונה 19/10/2003 23:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
אורן אלמוג. "ילד אופטימי וחזק"
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
צילום: איי פי
הפיגוע במסעדת מקסים
צילום: איי פי
מומלצים