שתף קטע נבחר

השמועות טענו: טננבאום ביקש לסחור בסמים

נטען שיצא למדינה ערבית לקנות סמים כדי להחזיר חובות הימורים. ייתכן שהסיבה לכך מקורה במעורבותו של קייס עובייד בפרשה. משפחת עובייד קיימה קשרי חברות עם מוחמד בירו, מסוחרי הסמים הגדולים במזרח התיכון, שמת לפני כשנה בכלא בישראל. לאחרונה פורסם: בני משפחת עובייד הציעו ב-98' לישראל מידע על רון ארד בתמורה לשחרורו של בירו

טרם שהתיר בית המשפט העליון לפרסם את נסיבות חטיפתו ללבנון של אלחנן טננבאום, והפרשה הייתה תחת צו איסור פירסום גורף, נפוצו שמועות שונות בנוגע לעסקיו של טננבאום, והסיבה להגעתו למדינה זרה משם נחטף בידי הגורמים העויינים.

 

השמועה הבולטת שנפוצה גרסה שטננבאום נקלע לחובות וביקש "לעשות קופה" באמצעות עסקת סמים אותה רקם עם גורמים ערבים. בהקשר זה הועלה שמו של קייס עובייד, תושב טייבה, שנטען שהוא היה איש הקשר שפיתה את טננבאום לבצע את העיסקה. הטענה הייתה שעובייד יצר מאחורי גבו של טננבאום קשר עם גורמי חיזבאללה ורקם את המזימה לחוטפו.

 

ייתכן שהעלאת האפשרות שטננבאום רקם עסקת סמים, קשורה בעובדה ששמה של משפחת עובייד נקשר לא אחת לעסקי הסמים. אחד הסיבות לכך טמונה אולי בעובדה, שאביו של עובייד כלוא כיום בישראל לאחר שהורשע בסחר בסמים.

 

סיבה נוספת לאיזכור נושא הסמים טמון במעורבותה של משפחת עובייד בפרשת סוחר הסמים מוחמד בירו. בירו, מסוחרי הסמים הגדולים במזרח התיכון מת לפני מספר חדשים בכלא בישראל לאחר שהורשע בסחר בסמים ונשא עונש מאסר של 15 שנה. הוא הורשע בגין עסקת סמים בה היה מעורב חסן עובייד, שהיה סגן ראש עיריית טייבה בשנות השמונים. בין משפחת עובייד למשפחת בירו היו קשרי חברות.

 

לאחר מותו של בירו הוחלט במערכת הביטחון שלא להעביר את גופתו לידי משפחתו בלבנון. בני המשפחה עתרו לאחרונה לבג"ץ ושם טענו גורמי ביטחון שההחלטה התקבלה משיקולי ביטחון. מנגד טענו בני המשפחה שישראל רוצה להחזיק בגופתו של בירו כ"קלף מיקוח" לטובת מגעים עתידיים עם חיזבאללה, זאת מפני ששמו נקשר בעבר למעורבות בארגון. כמו כן הזכירו את שמו של קייס עובייד, שישראל רוצה להביאו ארצה מלבנון בשל מעורבותו בפרשת טננבאום.

 

לאחרונה פורסם שבני משפחת עובייד פנו בשנת 1998 לגורמי ביטחון ישראלים והציעו למסור "מידע" על רון ארד. בתמורה הם דרשו את שחרורו של מוחמד בירו, שהיה אז עדיין בחיים וכלוא בישראל. לבסוף התברר ש"המידע" שבידם אינו אמין ובקשתם לשחרר את בירו נדחתה.

 

גדודי אל אקצה: היזהרו מפגיעה בעובייד

 

לאחר התרת הפירסום היום איימה הזרוע הצבאית של הפתח, גדודי חללי אל אקצה, על ישראל כי כל ניסיון לפגוע בקייס עובייד, "יעלה למדינת ישראל ביוקר".

 

מפקד בכיר בארגון אמר ל-ynet: "כל פגיעה בעובייד ובמי ממשפחתו תגרור תגובה קשה מאוד מצד הארגון".

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון
אלחנן טננבאום. נטען שרקם עסקת סמים
צילום: ארכיון
צילום: ערוץ 10
קייס עובייד. קשרים עם משפחת בירו
צילום: ערוץ 10
צילום: מיכאל קרמר
מוחמד בירו. מסוחרי הסמים הגדולים במזרח התיכון (ארכיון)
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים