שתף קטע נבחר

גופת ישראלי נמצאה בגרמניה - שנה לאחר רצח אחיו

גיא יחזקאל מקריית מלאכי נמצא מת בגרמניה. נסיבות המוות טרם התבררו. לפני כשנה נרצח אחיו על ידי אופנוען שנמלט מהמקום. המשפחה דורשת את נתיחת הגופה וסבורה שגיא נרצח על ידי גורמים עברייניים, לאחר שנעצר ושוחרר בחשד למעורבות ברצח על רקע חיסול חשבונות

גיא יחזקאל, בן 28 מקריית מלאכי, נמצא הלילה (ד') ללא רוח חיים בגרמניה. כך נמסר אמש לבני משפחתו. נסיבות מותו עדיין לא ברורות, והמשפחה דורשת כי לאחר שגופתו תועבר לארץ, היא תעבור נתיחה כדי לפענח את התעלומה. אחיו של גיא, פרי יחזקאל, נרצח לפני כשנה בצומת עד הלום על ידי אופנוען, שנעלם מהמקום לאחר שירה בו מטווח קצר. במשטרה סברו כי הרצח בוצע על רקע מעורבותו בפלילים.

 

לפני כתשעה חודשים נעצר גיא יחזקאל על ידי המטה הארצי של המשטרה, בחשד כי קשר קשר לרצח על רקע חיסול חשבונות בעולם התחתון. המשטרה טענה כי הרכב שבאמצעותו אמור היה הרצח להתבצע, הושכר על שמו של יחזקאל. במהלך הדיון בהארכת מעצרו לא הכחיש יחזקאל, באמצעות עורך דינו אבי חימי, כי הרכב הושכר על שמו, אך טען כי שכר את המכונית עבור חבריו, מכיוון שהם לא יכלו לעשות זאת מסיבות טכניות. לדבריו, הוא לא ידע לשם מה נשכר הרכב. הוא שוחרר והתיק נגדו נסגר. לאחר מכן נסע יחזקאל לפראג, צ'כיה, במטרה לנסות ולפתוח שם עסק.

 

לפני כשבועיים הגיע אליו אחיו הצעיר שלומי לביקור. חברתו לחיים של גיא קיבלה את פניו בשדה התעופה, ומסרה לו כי גיא נסע ליומיים לגרמניה לצורך עסקיו. גיא לא שב והאח הצעיר שב לארץ. מאוחר יותר התבשרה המשפחה על היעדרו של גיא. אמש בישרו אנשי הימ"ר שאיבדו בן שני. 

 

עם היוודע הדבר התכנסו בני המשפחה בביתם. "איך מרגיש אבא שבשנה אחת קובר שני בנים?", אמר האב שמעון יחזקאל. האח הבכור במשפחה, דורון, מאשים את המשטרה ברצח אחיו. "הם קשרו אותם לכל מקרה פשע באזור ובכלל. וגם אם התברר שלאחים שלי לא היה קשר למקרה, העבריינים נטרו להם טינה ובגלל זה הם נרצחו".

 

סניגורו של גיא יחזקאל, עו"ד חימי אמר: "אני באמת חושב שהמעצר האחרון של גיא בהקשר לחיסול בעולם העברייני היה מעצר מיותר ולא ענייני וחבל שנעשה. עובדה ששוחרר ולא הוגש נגדו כתב אישום".

 

עד למועד פרסום הידיעה לא נמסרה תגובה מהמשטרה לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים