שתף קטע נבחר

היועץ המשפטי סגר התיק בעניינה של ח"כ גלאון

נחקרה בחשד לאי-סדרים כספיים, מסירת מידע כוזב, קבלת כספים במרמה ומתן עדות שקר, בעת שכיהנה כמנה"ל המרכז הבינ"ל לשלום במזה"ת. טוענת: "זהו ניצחון, הכל היה עלילת שווא"

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, החליט לסגור את התיק בעניינה של חברת הכנסת זהבה גלאון (מרצ), בחשד למעשים פליליים ובהם מסירת דיווח כוזב וקבלת כספים במרמה. גלאון הגיב בסיפוק: "זהו ניצחון שלם וגמור, מדובר בעלילת שווא שהחלה לאחר שחשפתי פרשת שחיתות במרכז הבינלאומי לשלום".

  

התיק נגע לארבע פרשות, שהתייחסו לתקופת כהונתה של גלאון כמנכ"ל "המרכז הבינלאומי לשלום במזרח-התיכון", מאוקטובר 98' ועד למאי 99', טרם נבחרה לכנסת ה-15. החשדות בשלוש פרשות הוסרו "מחוסר אשמה",  וברביעית - "מחוסר ראיות מספיקות".

 

החקירה נפתחה בעקבות תלונתו של עופר ברונשטיין, לשעבר מנכ"ל המרכז לשלום, נגד ח"כ גלאון. בביקורת נחשפו אי-סדרים כספיים וניהוליים של ברונשטיין בעת שכהן כמנכ"ל המרכז, ונפתחה נגדו חקירה המטופלת בנפרד בפרקליטות מחוז תל-אביב.

 

תלונתו של ברונשטיין התייחסה למעשים פליליים שבוצעו לכאורה על-ידי ח"כ גלאון, ובהם מסירת דיווח כוזב לגורמי חוץ וקבלת כספים במרמה מהאיחוד האירופי, קבלת שכר מנכ"ל שלא כדין, שימוש בכספי המרכז לשלום לצורכי הפריימריז וכן מתן עדות שקר במסגרת הליך אזרחי שהתנהל נגדה.

 

לאחר שפרקליטות מחוז תל-אביב בחנה את חומר הראיות, הוחלט כי בעניין המשכורת שקיבלה ח"כ גלאון במסגרת כהונתה כמנכ"ל מרכז לשלום, הרי ששכרה היה זהה לשכרו של המנכ"ל הקודם, ברונשטיין, ואף שלא אושר באופן פורמלי - לא חרג מגבולות השכר, וניתן לה כדין.

 

בעניין השימוש בכספי המרכז לצורכי הפריימריז, עולה כי חברת הכנסת אכן הצטלמה על חשבון המרכז לצורך פרסום בעיתונות בעקבות מינויה כמנכ"ל המרכז. עם זאת, לא נמצאה כל ראיה לכך שהתמונות נועדו מלכתחילה לשימוש בפריימריז, ולכן לא הוכח כי נעשה בהן שימוש למטרה זו.

 

גם החשד למתן עדות שקר נגנז. בסוגיית קבלת כספים במרמה מהאיחוד האירופי, עולה כי הדיווח שנמסר לאיחוד הוא דיווח אמת, ואין די בראיות שהוצגו כדי לבסס כתב אישום פלילי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
"עלילת שווא". גלאון
אתר הכנסת
מומלצים