שתף קטע נבחר

מועצת מקרקעי ישראל אישרה הטבות ענק למשפחת דנקנר

מועצת מקרקעי ישראל, בראשות היושב-ראש, השר אהוד אולמרט, קיבלה אמש (ד') החלטה תקדימית, המעניקה הטבות אדירות, בעשרות-מיליונים, לבני משפחת דנקנר; ההסכם מאפשר לחברות המלח של הדנקנרים קידום תוכניות לאלפי יחידות-דיור באילת ובעתלית

החלטה תקדימית, המעניקה הטבות אדירות, בעשרות-מיליונים, לבני משפחת דנקנר, התקבלה אמש (ד') במועצת מקרקעי ישראל, בראשות היושב-ראש, השר אהוד אולמרט.

 

מדובר בנצחון נוסף לאולמרט מול היועץ המשפטי לממשלה, שהביע בעבר את התנגדותו לנושא. גם כאן, כמו בעניין הכשרת האדמות לחקלאים בקיבוצים ובמושבים, צפויים עוד מאבקים ארוכים והתנגדויות בבג"ץ.

 

עיקרו של ההסכם מאפשר לחברות המלח של הדנקנרים קידום תוכניות לאלפי יחידות-דיור באילת ובעתלית, על שטח כולל של 2,000 דונם - לגביהם יש לחברות המלח חוזה-חכירה (ולא בעלות). הקרקעות הללו מוחזקות כיום על-ידי החברות בחוזים לצורכי תעשייה ובריכות המלח.

 

ההטבה הגדולה היא בחלוקת הזכויות. בעוד שחברות אחרות, שסגרו עיסקות על מקרקעין דומה, מקבלות לא יותר מ-27% - על-פי החלטות מינהל, במקרה הזה,  יחולקו הזכויות בין המינהל לבין חברות המלח - בעתלית ביחס של 50:50 אחוז; באילת יוענקו 30% מהזכויות לחברות ו-70% למינהל מקרקעי ישראל. היזמות תישאר של המדינה. כל הוצאות הפינוי בקרקעות יחולו במלואן על החברות המתחייבות לפנות את המפעלים תוך שנתיים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
משפחת דנקנר
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים