שתף קטע נבחר

הסנאט האמריקני חוקק חוק אנטי ספאם

ברוב מוחץ החליט המחוקק האמריקני כי תוקם מערכת רישום של מסרבי דואר זבל, ומי שיעבור עליה ישלם קנסות של עד מיליון דולר, ואף יוכל למצוא עצמו במאסר

ברוב מוחץ של 97 קולות (פה אחד), החליט הסנאט האמריקני  לנסות לעשות סוף לשולחי דואר הזבל (Spam). בהחלטה תקדימית שהתקבלה אתמול (יום ד') החליט המחוקק כי ספאם שקרי ומוטעה ייצא אל מחוץ לחוק. המשמעות המעשית: תוקם מערכת שכל מי שלא רוצה לקבל יותר דואר מסחרי יירשם אליה, וספאמרים שבכל זאת יחליטו להתעלם, יאלצו לשלם קנסות גבוהים של עד מיליון דולר ואף למצוא עצמם במאסר.

 

יותר ממחצית האי-מיילים שנשלחים מדי יום בארצות הברית הם דואר זבל, וזה עולה לכלכלה האמריקנית יותר מ-10 מיליארד דולר בשנה, כשחלק ניכר מהסכום הוא לפי חישוב של זמן עבודה מבוזבז. הסנאטור הדמוקרט טום דשל אמר לאחר ההחלטה: "זהו צעד חשוב בניסיון לפתור בעיה מאוד רצינית. ספאמרים מטרידים לקוחות ומשפחות כבר יותר מדי זמן".

 

הצעת החוק אינה חלה בשלב זה על כל סוגי הספאם, אלא מתמקדת בינתיים בהודעות כוזבות ומטעות, כמו משווקים המזייפים את כתובת המענה לספאם או מסלפים מידע, מסתירים את מרכולתם תחת כותרות דוא"ל בסגנון "Re: your request" או מעודדים רכישת מוצרים רפואיים בלתי נחוצים. בנוסף, משווקים יחויבו לסמן את הודעותיהם כבעלות תוכן מיני על מנת לאפשר למשתמשים לסנן אותן.

 

 

מדינות רבות בארצות-הברית כבר העבירו חוקי אנטי-ספאם משלהן. החוק החדש יקבל קדימות על פני רוב החוקי המקומיים במדינות השונות ואף יאפשר למדינות להנהיג עונשים כבדים יותר על פעילויות כוזבות ומטעות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים