שתף קטע נבחר

זקני תל אביב

גימלאי תל-אביב עדיין לא מבינים איך קרה שהרשימה השקטה והסולידית שלהם עקפה את המתחרים והכניסה שישה נציגים למועצת העיר. בתוכנית: חוג פנויים ופנויות לבני 60 פלוס

הגימלאים בתל-אביב הצליחו להפתיע אפילו את עצמם. הרשימה השקטה, שלא התבלטה במערכת הבחירות למועצת עיריית תל-אביב, היא המנצחת הגדולה ביותר של הבחירות. הרשימה גרפה שישה מנדטים והכפילה את כוחה. "כל הלילה היינו בהלם", הם אמרו אתמול (ד'), "לא האמנו שנהיה הראשונים".

ששת הגימלאים המאושרים הם נתן וולוך (66), חביבה אביגיא (61), משה טיומקין (70), מאיר מוזס (70), שלי חושן (70), וצעיר הגימלאים, מנכ"ל בית-הנשיא לשעבר, אריה שומר (59). אגב, הגימלאים עשויים לזכות גם במושב שביעי במועצה, לאחר שייספרו כל הקולות, כולל קולות החיילים.

אתמול (ד') הם הבטיחו כי גימלאי תל-אביב יהיו מעתה על המפה. "אנחנו דור העתיד של תל-אביב", אמר שומר, "אנחנו נעשה מהפך. אני גייסתי 200 מתנדבים בגילאי 60-70 לעבודה בבחירות, והצעירים היו יכולים ללמוד מהם. אנחנו לא נסתפק רק בתיק הגימלאים, אלא נטפל גם בזיהום האוויר ועוד נושאים". שומר ביקש אתמול להרגיע את צעירי תל-אביב: "הצעירים לא צריכים לחשוש. הם יבינו שהתוכניות שלנו יהיו טובות גם להם, כי תל-אביב בבוא היום גם הם יהיו גימלאים".

17 אלף קולות קיבלה הרשימה – לא מפתיע בהתחשב בעובדה שהגימלאים מהווים חלק נכבד מאוכלוסיית העיר. 48 אחוז מגימלאי תל-אביב הם מעל גיל 75, וכשליש מהם מתגוררים בגפם. לנתן וולוך יש תוכניות עבורם: הוא מתכוון להקים חוגים של פנויים ופנויות לגילאי 60 פלוס.

"אני יודע שהרבה צעירים הצביעו עבורנו", אמר וולוך אתמול. "הם שמחים שלאבא ולאמא שלהם תהיה עכשיו כתובת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אריה שומר. "אנחנו דור העתיד של תל-אביב"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים