שתף קטע נבחר

59% מהאירופים: ישראל מסוכנת לעולם

כך עולה מסקר של ועדה כלל אירופית שבחן את השפעות המלחמה בעיראק על השלום בעולם. הסקר המלא יתפרסם ביום שני. השר שרנסקי: מן הראוי שהאיחוד האירופי יפעל כדי לעצור את שטיפת המוח נגד ישראל. מרכז ויזנטל: הסקר הוא תוצר של דמיון פרוע וגזעני

נתונים מדאיגים מאירופה: כ59% מאזרחי היבשת סבורים שישראל מייצגת את האיום הגדול ביותר לשלום העולם - כך עולה מסקר שביצע האיחוד האירופי, שיתפרסם במלואו ביום שני הקרוב.

 

הסקר מצביע על כך שרוב אזרחי אירופה סבורים שישראל מסוכנת לעולם יותר מארה"ב, עיראק, איראן, אפגניסטן וצפון-קוריאה.

 

הסקר נערך בתחילת חודש אוקטובר על ידי ועדה כלל אירופית, שבחנה את דעות האירופים על המצב בעיראק, ועל השפעת המלחמה שם על השלום בעולם. תוצאותיו לא התפרסמו עד כה - לטענת הוועדה, משום שהוא עדיין "איננו מוכן". עם זאת, העיתון "אל פאיז" הספרדי שם את ידו על תוצאות הסקר ופירסם אותן.

 

השר שרנסקי: זו אנטישמיות לשמה

 

נתן שרנסקי, השר לענייני תפוצות, חברה וירושלים, אמר הערב (שבת) בהתייחסו לסקר: "העובדה שרוב האירופים רואים את הסכנה המרכזית לשלום העולם בישראל, ולא במדינות המממנות טרור או ברודנים המאיימים בשימוש בנשק להשמדה המונית, היא הוכחה נוספת כי מאחורי הביקורת ה'פוליטית' על ישראל עומדת לא אחרת מאשר אנטישמיות לשמה.

 

"בדיוק כמו בעבר, כאשר התייחסו ליהודי כ'שטן' האשם בכל רעות העולם, טופלים כיום בעולם ה'נאור' על מדינת היהודים - ישראל - את כל צרות העולם.

 

"מן הראוי שהאיחוד האירופי, המגלה רגישות לנושא זכויות האדם, יפעל על מנת לעצור את שטיפת המוח והדמוניזציה המשתוללת כנגד ישראל, בטרם תדרדר אירופה שוב למחוזות אפלים מעברה".

 

מרכז ויזנטל מגנה

 

גורמים שונים באירופה טענו בסוף השבוע שנציבות האיחוד החליטה לגנוז את הממצאים הנוגעים לישראל, אך דובר הנציבות, גראסימוס תומס, הכחיש דיווח זה ואמר שהתוצאות יתפרסמו במלואן ביום שני: "לא היתה כל החלטה פוליטית בנוגע לסקר".

 

לדבריו, רק תוצאות חלקיות מהסקר פורסמו לפני כינוס ועידת המדינות התורמות לעיראק במדריד, משום שהסוקרים לא הצליחו לנתח עד אז את התוצאות במלואן: "נותרו עדיין חישובים שונים לבצע. ברגע שהתוצאות יושלמו נפרסם אותן, בלי קשר לתגובות".

 

מרכז שמעון ויזנטל בלוס אנג'לס הגיב היום בזעם לתוצאות הסקר "התוצאות המפחידות הללו של הסקר נוגדות את ההגיון. הן דמיון פרוע וגזעני", אמר הרב מרווין הייר, חבר מרכז ויזנטל. הייר הגדיר את תוצאות הסקר "אנטישמיות".

 

הדו"ח המלא על תוצאות הסקר כולל כ-90 עמודים ועוסק במכלול הנושאים הקשורים למלחמה בעיראק.


פורסם לראשונה 01/11/2003 04:49

 

בהכנת הידיעה השתתפה סוכנות הידיעות הצרפתית
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישראל בעיניים אירופיות
צילום: דובר צה"ל
דברים שרואים משם
צילום: דובר צה"ל
מומלצים