שתף קטע נבחר

"לאיתמר היה חיוך גדול ולב זהב"

היום הובא למנוחות איתמר יפת בן ה-19 שנהרג אתמול בפיגוע בגוש קטיף. חברו סיפר ל-ynet כי איתמר, בן ה-19, היה בחור "זהב" , שאהב לגלוש בחופי גוש קטיף, למד במכינה הקדם צבאית ביתיר ועמד להתגייס בקרוב לסיירת. הוא היה בדרכו לנחם משפחה אבלה בכפר דרום

היום (יום ד') בצהרים הובא למנוחות איתמר יפת, בן 19 מנצר חזני, שנהרג בפיגוע הירי אתמול בצומת גוש קטיף. הוא נטמן בבית העלמין במושב קדימה.
איתמר יפת למד במכינה הקדם צבאית ביתיר, בדרום הר חברון. הוא עזב את המכינה והתכוון להתגייס לצה"ל בתקופה הקרובה. הוא נהרג כשהיה בדרכו לנחם אבלים בבית משפחות הרוגי הפיגוע בכפר דרום.
אבל כבד שרר אתמול במכינה הקדם צבאית ביתיר. ראש המכינה, הרב משה הגר, אמר ל- ynet כי "איתמר הגיע ללמוד ביתיר יחד עם מספר חברים מנצר חזני. הוא היה בחור עם חיוך גדול ולב זהב". הרב הגר סיפר כי בשבועות האחרונים איתמר נשאר בנצר סירני כדי לסייע בעבודה בחממה המשפחתית.
אסף ישראלי, שגדל עם איתמר בנצר חזני, סיפר כי "איתמר היה בחור נהדר. השבוע הוא היה אמור לעבור גיבוש סיירות, כשהוא ביקש להמשיך את דרכו של שכנו יוחנן הילברג ז"ל שנהרג באסון השייטת באנצרייה". אסף סיפר כי "איתמר היה בחור נהדר. כשיותר מהכל הוא אהב לגלוש בחוף דקלים, שבגוש קטיף".
איתמר היה ילד "סנדביץ'" בין שבעה אחים. והותיר זוג הורים, בנימין ורחל יפת.

הפיגוע בגוש קטיף

השיירה המאובטחת, שבה נסע איתמר יפת, יצאה סמוך לשעה 16:00 ממחסום גפן, ביציאה המזרחית מגוש קטיף. בשיירה היה אוטובוס אזרחי שנסע מגוש קטיף לכפר דרום והיה מלווה בשני ג'יפים צבאיים, מלפניו ומאחוריו.
מאחורי השיירה נסעה גם מכונית טרנזיט אזרחית, בה ישבו הנהג, הרב גבי קדוש מהיישוב גני טל והנוסע איתמר יפת. מפקד הליווי הצבאי סיפר כי "כשפנתה השיירה בצומת גוש קטיף לכיוון צפון, זיהה נהג הטרנזיט דמות בכאפייה, שרק עיניה חשופות".
הפלסטיני ירה ופגע ביפת בראשו. השיירה המשיכה בנסיעה מהירה צפונה, על פי התרגולת לפיה לא עוצרים במקום הירי, עד שהגיעה לעמדת צה"ל בצומת כיסופים.
צוותי רפואה צבאיים החלו לטפל בפצוע. לאחר חצי שעה בה בוצעו פעולות החייאה, הועבר הפצוע לכיסופים באמבולנס צבאי ומשם במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע. שם נקבע מותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתמר יפת. רצה להתגייס לסיירת
מומלצים