שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: מין אוראלי לא מוגן תורם להפצת מחלות מין

  מחקר חדש מראה שרוב בני הנוער בארה"ב לא משתמשים בקונדום במהלך מין אוראלי זה יכול להסביר מדוע כל שנה נדבקים שלושה מיליון נערים ונערות אמריקאים במחלות מין

  סקס אוראלי לא מוגן עלול להיות הדלק לעלייה חסרת התקדים בשיעור מחלות המין בקרב בני נוער. מחקר אמריקאי חדש מראה שלבני נוער הפעילים מבחינה מינית יש יותר פרטנרים למין אוראלי מאשר ליחסי מין מלאים, ורובם מעולם לא השתמשו בקונדום במהלך סקס אוראלי.

   

  במחקר, שהתפרסם בכתב העת 'Journal of Pediatric Psychology', השתתפו 212 תלמידי כיתה י'. החוקרים בחנו את הגורמים החברתיים שמשפיעים על התנהגותם המינית של הצעירים. נמצא שהם נוטים לעשות מין אוראלי הרבה יותר מאשר לשכב עם בני זוגם, וכאמור, הם עושים זאת עם יותר פרטנרים. למשל, ל-23% מבני הנוער היו 4-3 פרטנרים במהלך השנה האחרונה, אבל רק 13% שכבו עם אותו מספר של בני זוג.

   

  40% מבני הנוער עשו מין אוראלי בשנה האחרונה, ויותר מ-25% מהם עשו זאת עם שלושה פרטנרים לפחות. 70% מבני הנוער הפעילים מבחינה מינית אמרו שהם מעולם לא השתמשו בקונדום במהלך מין אוראלי, מה שיכול להפחית את הסיכון להידבק במחלות המועברות באמצעות מגע מיני.

   

  לדברי החוקרים, כשלושה מיליון בני נוער נדבקים מדי שנה בארה"ב במחלת מין אחת או יותר, ובכלל זה זיהום בקטריאלי )כמו זיבה וכלמידיה( או ויראלי )כמו נגיף האיידס והרפס(. אמנם הסיכון להידבק במחלות מין באמצעות מגע מיני אוראלי נמוך בהשוואה למשגל, אבל הוא בהחלט קיים.

   

  המחקר גם מראה שהנטייה של בני נוער לעשות סקס אוראלי הושפעה מהדרך שבה הם תפסו את ההרגלים של חבריהם בתחום זה, יותר מאשר התנהגויות מיניות אחרות של החברים. רוב הצעירים אמרו שיחסם למין אוראלי דומה לזה של חבריהם הטובים ביותר.

   

  בנוסף, החוקרים מצאו שבני נוער פעילים מבחינה מינית נתפסו כפופולריים ומקובלים יותר בקרב חבריהם, אבל לא בהכרח כאהודים יותר. בני נוער שקיימו יחסי מין עם בני זוג רבים או בלי קונדום נתפסו כפחות פופולריים. למרות שהם אולי לא אהודים על ידי רבים מחבריהם, חלק מבני הנוער נחשבים למקובלים", אמר החוקר, מיטשל פרינשטיין מאוניברסיטת ייל. הממצאים עולים בקנה אחד עם הדעה שפופולריות של צעירים קשורה להתנהגותם המינית. ייתכן שהחלטתם לקיים יחסי מין מושפעת בחלקה מרצונם לשמור על מידת הפופולריות שלהם או להגדיל אותה".

   

  לדברי החוקרים, הממצאים מלמדים שבמסגרת המאמצים לקידום הבריאות צריכים להסביר לבני הנוער שלמרות שחלק מחבריהם הפופולריים מקיימים יחסי מין, אלה מביניהם שעושים סקס לא מוגן הם למעשה פחות פופולריים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קונדום. פחות משתמשים במין אוראלי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים