שתף קטע נבחר

האופוזיציה מציגה: כך ניאבק בתקציב 2004

בעבודה, ש"ס, מרצ, עם אחד, יהדות התורה והסיעות הערביות מתכוונים לתת לממשלת שרון ולשר האוצר נתניהו "פייט" ממושך על התקציב - גם בכנסת וגם מחוצה לה. היום שורטטה לראשונה תוכנית הפעולה

חבר כנסת "נודניק" יוצמד לכל שר בממשלה, מחוסרי דיור יפגינו מול חוות השקמים ומובטלי היי-טק "יפציצו" בדואר אלקטרוני את תיבות הדואר של משרדי הממשלה - אלה רק חלק מהאמצעים המופיעים בתוכנית הפעולה של האופוזיציה למלחמה בתקציב 2004.

 

יו"ר מטה המאבק, חבר הכנסת אברהם בורג מהעבודה, הציג היום (ב') את התוכנית, המתוכננת לצאת לפועל עד סוף דצמבר. עוד מציע בורג בתוכנית להקים צוות מעקב שילווה שרים לאירועים, לארגן הופעות מחאה של אמנים מול בתי השרים בימי שישי וכן הפגנות של הורים מול ביתה ומשרדה של שרת החינוך, לימור לבנת.

 

ח"כ בורג הבהיר כי הכוונה היא לנהל מאבק פרלמנטרי וגם מאבק ציבורי על דעת הקהל, שיתנהל מחוץ לכנסת. "ראינו כבר תקציבים רעים בעבר", אמר, "אבל זוהי שנה שנייה ברציפות שאנחנו רואים תקציב שהוא לא רק רע אלא גם מרושע. האתגר שלנו כאופוזיציה הוא להתחיל את שיתוף הפעולה. אני מאמין שנוכל לשתף פעולה ולהעביר את רוע הגזירות".

 

חבר הכנסת יאיר פרץ מש"ס אמר שיש לנהל את המאבק "גם בכנסת וגם ברחוב" וקרא להסתדרות ללכת יחד עם סיעות האופוזיציה. פרץ אמר כי הוא מאמין שניתן יהיה לבטל חלק גדול מהגזרות בתקציב.

 

חבר הכנסת מוחמד ברכה מחד"ש ביקש מנציגי סיעות האופוזיציה להתחייב "שלא יוותרו תמורת נזיד עדשים על המאבק". חבר הכנסת דוד טל מעם אחד אמר כי "אם היה שר האוצר נתניהו מנכ"ל של חברה בארה"ב - הוא היה צריך להסיק מזמן מסקנות כי תוכניתו נכשלה פעם אחר פעם".

 

חבר הכנסת חיים אורון ממרצ אמר כי "אנו מתחילים מאבק של חודשיים, המאבק הזה צריך להתנהל בכל מקום ואפשר להגיע לשיאים. הממשלה הזו עוסקת בחיסול מדינת הרווחה על כל המרכיבים שלה".

 

אחרון הדוברים, חבר הכנסת יעקב ליצמן מיהדות התורה, הדגיש כי מפלגתו לא הגיעה לשום הבנה בדבר הטבות לחרדים: "אני לא ראיתי את חוק ההסדרים ולא ביקשתי שום דבר, אין לי מושג על איזה חוק מדובר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : אביגיל עוזי
בורג. תקציב מרושע
צילום : אביגיל עוזי
גלי תיבון
פרץ. גם ברחוב
גלי תיבון
ברכה. בלי נזיד עדשים
מומלצים