שתף קטע נבחר

נפטר יועצו לשעבר של נתניהו, דוד בר-אילן

בר-אילן, בן 73 במותו, שימש במשך ארבע שנים העורך הראשי של הג'רוזלם פוסט. בר-אילן נודע גם כפסנתרן מוכשר, והופיע בקונצרטים ברחבי העולם: "הוא היה פטריוט ציוני בכל מובן המילה", ספד לו שר האוצר, בנימין נתניהו

העורך הראשי לשעבר של הג'רוזלם פוסט, דוד בר-אילן (73), שכיהן כיועצו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, מת אמש (יום ג') מסיבוכים בעקבות התקף לב שעבר לפני שלוש שנים.

 

"דוד בר-אילן היה פטריוט ציוני בכל מובן המילה", ספד לו שר האוצר, בנימין נתניהו, שבמשרדו כיהן בר-אילן כמנהל האגף לתקשורת ולתכנון מדיני, בעת שהיה ראש ממשלה. בר-אילן נודע גם כפסנתרן מוכשר, והופיע בקונצרטים ברחבי העולם. 

 

"הוא היה אמן נפלא שהקריב שנים של יצירתיות מוזיקלית למען עבודה עיתונאית וציבורית למען עמו. הוא היה כותב נפלא, שכוחו היה באמונתו בצדקת עמו", הוסיף נתניהו בראיון לג'רוזלם פוסט.

 

בר-אילן כיהן כעורך בג'רוזלם פוסט בשנים 90-92 וכעורך הראשי מ-1992 עד 1996, אז התמנה לתפקיד במשרד ראש הממשלה. בפברואר 2000 לקה בהתקף לב קשה, שבעקבותיו סבל מסיבוכים שונים.

 

המוציא לאור של הג'רוזלם פוסט, טום רוז, אמר: "דוד בר-אילן היה אחד מהאנשים הנדירים והבלתי ניתנים להחלפה. הוא ייחסר לכל אחד מאיתנו".

 

כותבת הטורים, קרולין ב. גליק, ספדה לו: "דוד בר-אילן לימד אותנו להיות אמיצים. הוא היה המורה שלי. הוא לימד אומץ באמצעות היושר שלו, הכנות, תפיסתו החדה כתער ורגישתו העצומה לסובבים אותו, כמו גם לאלה במעגל הרחב יותר, ליהודים ברחבי העולם".

 

דוד בר-אילן ייטמן מחר בירושלים. הוא הותיר במותו אשה, בוורלי ושלושה ילדים: קים, דניאלה וג'רמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום77
מת מסיבוך בלבו. דוד בר-אילן
זום77
הקריב את עצמו. נתניהו ספד
מומלצים