שתף קטע נבחר

חבריו של רון ארד לשרים: אל תפקירו את רון

החברים מקורס הטיס, שמעו במהלך הצעדה לשחרורו, את הדיווח כי הולכת ונשלמת עסקה בה לא יתקבל מידע על הנווט השבוי. חברו: "למדינה יש חובה כלפיו והיא צריכה להחזיר אותו הביתה"

"לא מפקירים חבר. אנחנו תובעים ממקבלי ההחלטות לא להשאיר את רון מחוץ לעיסקה", כך קרא הערב (ד') רונן מירב, חברו של הנווט השבוי רון ארד מקורס הטיס.

 

חבריו של ארד יצאו אתמול לצעדה בת ארבעה ימים, במטרה להעלות שוב את עניינו של ארד ולחתום על עצומה הקוראת לעשות הכל כדי להשיבו הביתה. היום שמעו את הדיווח כי הולכת ונשלמת עסקת השבויים ללא מידע על גורלו של חברם.

 

"אנחנו חברים של רון, לא פוליטיקאים ולא רוצים להיכנס לפוליטיקה בכל הנוגע להחלטת הממשלה. אנחנו לא בקיאים בפרטי העסקה. אנחנו יודעים שעל פי דו"ח ועדת וינוגרד, רון ארד חי כיוון שלא הוכח אחרת. לכן אני שוב אומר שאנו תובעים ממקבלי ההחלטות לא להפקיר את רון. חבר לא נוטשים", אמר מירב. החברים מקורס הטיס, יחד עם עשרות מלווים, הנושאים שלטים ודגלים, הגיעו הערב להוד השרון, שם התגוררה משפחת ארד.

 

"אני עצוב שהעסקה שתובא לאישור הממשלה לא כוללת את רון ארד. רון, שבשבילנו תמיד יהיה 'צ'וקו', נפל בשבי ולמדינה יש חובה כלפיו, כלפי משפחתו והיא צריכה להחזיר אותו הביתה", אמר דני זונשיין, חבר נוסף לקורס הטיס, שהסתיים לפני חצי יובל.

 

"אני מתגעגע אליו, ואפילו יותר מזה. מאוד חבל לי, לחברים ולמשפחה, שהוא לא איתנו. אני זוכר את רון כשהגיע לקורס, והיה כזה שלומפר, רזה, אבל חזק באופי. אחד שצוחק עם החבר'ה, שתמיד ידע לעזור. כל הזמן מלווה אותי התחושה שמשהו חסר. למדתי על ההסכם, ויש לי תחושה קשה שאני אהיה עצוב. 17 שנה הוא לא איתנו. מה שאנחנו עושים בא ממקום של חברות. צריך לעשות כל מה שאפשר כדי להחזיר אותו, להפוך כל אבן ואבן, לא משנה איפה האבן, עד שנמצא אותו. תראה אותנו, לאן הגענו. אני בטוח שגם הוא היה מגיע להישגים בחיי האזרחות".

 

חבריו של רון ארד קוראים ל"כל מי שאוהב את רון" להגיע ביום שישי לבנייני האומה בירושלים, ולהצטרף לצעדה לבית הנשיא, שם יגישו לו את העצומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להפוך כל אבן". רון ארד
צילום: חגי אהרון
הצעדה למען שחרור הנווט
צילום: חגי אהרון
מומלצים