שתף קטע נבחר

בדיקת ynet: אין רוב לעסקה

72 שעות לפני ישיבת הממשלה הגורלית בה יציג אריאל שרון לאישור השרים את עסקת חילופי השבויים, מעלה בדיקת ynet כי טרם הושג רוב מוצק לעסקה בממשלה. הגולשים מוזמנים להצביע בסקר שנמצא מימין

שלושה ימים לפני שיביא ראש הממשלה, אריאל שרון, את עסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה לאישור הממשלה, מעלה בדיקת ynet בקרב השרים כי טרם הושג רוב לעיסקה.

 

לפי העסקה המתגבשת, ישוחררו כ-400 אסירים פלסטינים ולבנוניים, ביניהם "קלפי המיקוח" מוסטפא דיראני ועבד אל-כרים עובייד. בתמורה צפויה ישראל לקבל את השבוי אל"מ (מיל) אלחנן טננבאום ואת גופות שלושת החיילים החטופים בני אברהם, עדי אביטן ועומר סואעד.  

 

השרים דווחו כי ברשימה האסירים הפלסטינית אין אסירים עם דם על הידיים. אולם, לעומת זאת, ברשימת האסירים הלבנונית ישנם כמה "עם דם על הידיים".

 

האלוף (במיל') אילן בירן אמר לשרים כי בעסקה לא יכלל מידע על רון ארד, אולם נבדקת האפשרות כי יוקם צוות, ובו יישב נציג החיזבאללה, שיפעל להשגת מידע על הנווט השבוי.  

 

עמדות השרים המוצגות בבדיקה אינן מוחלטות אך משקפות את נטיות ליבם ואת התבטאויותיהם בנושא היום ובעבר. מרבית השרים אמרו אמש כי יקבלו את החלטתם הסופית רק לאחר הצגת תוכנית החילופים ביום ראשון בישיבת הממשלה. מספר שרים הדגישו כי במידה ולא יוכנס סעיף בנוגע לרון ארד בעיסקה ייתכן וישנו את החלטתם. לפחות שישה שרים אמרו כי טרם החליטו כיצד יצביעו, דבר שיכול להטיל את הכף לשני צידי המתרס.

 

השרים נתניהו, שלום, כץ וליבני סרבו להשתתף במשאל ynet.


תוצאות בדיקת ynet

נטיית ההצבעה של שרי הממשלה
  בעד נגד טרם החליטו
1 אריאל שרון טומי לפיד דני נווה
2 שאול מופז עוזי לנדאו אביגדור ליברמן
3 גדעון עזרא בני אלון מאיר שיטרית
4 יהודית נאות אפי איתם נתן שרנסקי
5   לימור לבנת יוסף פריצקי
6   מודי זנדברג אברהם פורז
7   זבולון אורלב אהוד אולמרט
8   צחי הנגבי  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. אין רוב
צילום: איי פי
צילום: סבסטיאן שיינר
לפיד. מתנגד
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: מיכאל קרמר
שרנסקי. טרם החליט
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים