שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסכם עד מדינה עם אסיר העולם דוד אטיאס
  אטיאס, אסיר המורשע ברצח, חתם על הסכם עד מדינה בו הוא מפליל את האחים קקון בהזמנתם של שני מעשי רצח שבוצעו על ידו בשנתיים האחרונות. בתמורה להפללה ישופרו תנאי מעצרו

  משטרת חיפה הסירה היום (ה') צו איסור פרסום מעל פרשה שמהווה את המשכו הישיר של מבצע "כנפיים שבורות", במהלכו נעצר דוד אטיאס, אסיר מורשע ברצח, שניסה לפי החשד לבצע רצח נוסף בעודו בחופשה.

  תחילת הפרשה בדצמבר 2002. בלשי המשטרה עצרו את אטיאס ושניים מחבריו, דקות ספורות לפני שעמדו,

  לפי החשד, לרצוח את יצחק בן מוחא, דמות המוכרת למשטרה.

  השוטרים חשדו כי אטיאס ניצל את חופשתו מהכלא על מנת לאסוף בראשון לציון מידע מודיעיני שאמור היה לשמש אותו לביצוע רצח נוסף. לפי החשד, תכנן אטיאס לרצוח את מאיר אברגי'ל, תושב העיר ועבריין מוכר למשטרה.  

  במהלך החודשים האחרונים התברר למשטרה שגם את שאר חופשותיו מהכלא ניצל אטיאס למעשים דומים: שלושה מעשי רצח וניסיון לרצח נוסף.

  במקביל לכך, עצרה המשטרה את יעקב וגולן קקון, בחשד שהם אלה שהזמינו מאטיאס את הרצח של בר מוחא. זאת כחלק ממאבק על שוק ההימורים בין משפחת קקון למשפחת בר מוחא.

   

  במסיבת עיתונאים שערכה היום משטרת חיפה פורסמה עסקת טיעון שנחתמה עם אטיאס, לפיה יעיד על מעורבותם של האחים קקון בשניים ממעשי הרצח שביצע בעבר.

  על פי החשד בוצעו מעשי הרצח, של מוריס רביבו מטירת הכרמל באפריל 2002 ויצחק גבאי מקרית מוצקין בדצמבר של אותה השנה, בהזמנת האחים קקון.

  עורכי דינם של האחים קקון העבירו ביקורת קשה על ההסכם, וציינו כי הפרקליטות הנחתה את המשטרה בעבר שלא לחתום על הסכם עד הגנה עם מבצעי הרצח.

  מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב יעקב בורובסקי, אמר בתגובה כי הסכם עד המדינה שנחתם עם איטאס יבוא לידי ביטוי בשינויים ושיפורים בתנאי מעצרו. "הוא ירצה את מאסר העולם שנגזר עליו ויישפט על מעשי רצח נוספים בהם הוא חשוד", הסביר בורובסקי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים