שתף קטע נבחר

ירוחם: התושבים בחרו את ראש המועצה שסרח

תושבי העיירה הדרומית החליטו להדיח ברוב זעום את ראש המועצה המכהן אביצרור, ולהחזיר לראשות המועצה את ברוך אלמקייס, שאיבד את תפקידו בעקבות דו"ח חריף על תפקודו שהוציא משרד הפנים

זיכרון ציבורי קצר? למרות שדו"ח חמור של משרד הפנים גרם בעבר להדחתו בשל שערוריות כספיות - זכה איש העבודה ברוך אלמקייס באמון הציבור מחדש, ונבחר לראש מועצת ירוחם.

 

ראש המועצה המכהן, מוטי אביצרור, איבד את תפקידו על אף המהפיכה החינוכית שחולל בישוב. התוצאה היתה צמודה: אלמקייס קיבל 51% מהקולות, וגבר על יריבו בתום הסיבוב השני.

 

ב-1991 קבע דו"ח חמור במיוחד של ועדת חקירה שמינה חברו הטוב של אלמקייס, שר הפנים דאז אריה דרעי מש"ס, כי אלמקייס היה מעורב במעשי הונאה, מירמה, ושערוריות כספיות רבות.

 

בין היתר ציין הדו"ח כי אלמקייס הוציא שש הוצאות כספיות ללא תיקצוב - בסך מיליון שקלים, שילם ארבעה תשלומים לקרובי משפחתו ללא אישור תקציבי וללא אישורי המועצה, הוציא שלושה היתרים לבניה ללא רשיון ועדות מקומיות ומחוזיות בהיקף של יותר ממיליון שקלים - ואף קיבל קרוב משפחה כעובד בכיר במועצה ללא מכרז.

 

הדו"ח ציין גם את עובדת רכישתה המשונה של רפסודת-ענק שעלותה 120 אלף דולרים מתושב הישוב, שאמורה היתה לשמש כמסעדה צפה - ונחה כאבן שאין לה הופכין.

 

מבקר משרד הפנים קרא להדחתו של אלמקייס מהתפקיד והקמת ועדה קרואה לישוב. במקום זאת החליט שר הפנים להקדים את הבחירות בישוב - ואביצרור ניצח. על הניצחון הזה הוא לא הצליח לחזור בבחירות האלו. הרקורד, מסתבר, לא הספיק דווקא מול ראש המועצה הקודם שסרח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אדריאנה חכים
אלמקייס. נופל וקם
צילום: אדריאנה חכים
אביצרור. הפסיד
מומלצים