שתף קטע נבחר

ערד: עובד הכור האטומי זכה בראשות העיר

הכירו את ראש העיר בעל הסיווג הביטחוני הגבוה ביותר בארץ: ד"ר מוטי בריל, מהיום ראש עיריית ערד - ומדען בכיר בקרייה למחקר גרעיני בדימונה. הוא הצליח לסיים את ההגמוניה של מפלגת העבודה בעיר

לראשונה מאז הקמתה של ערד, לא ישלוט בה ראש עיר ממפלגת העבודה: ד"ר מוטי בריל, מועמד עצמאי, הוא שניצח בסיבוב השני בבחירות המקומיות.

 

בעבודה מתנחמים בכך שהעיר לא נפלה בידי מועמד הליכוד. בריל העצמאי קיבל 56% וגבר על מועמד הליכוד משה אדרי, פוליטיקאי ותיק ששימש בעבר כסגן ראש העירייה. תושבי העיר העדיפו הפעם את המועמד האנונימי יחסית, מבחינתם.

 

אלא שד"ר מוטי בריל, בן 50, הוא חריג בנוף ראשי הערים, וזאת בשל תפקידו הביטחוני הבכיר. בריל, ד"ר להנדסה גרעינית, עובד בקמ"ג (הקריה למחקר גרעיני) שבדימונה. הוא ללא ספק "המסווג" מכל ראשי הערים המכהנים, וללא ספק יודע רבים מסודותיה השמורים ביותר של מדינת ישראל.

 

"ערד בחרה ראש עירייה חדש, והיא אמורה להיכנס למהלך שבו היא תשתנה ותגיע למצב של עיר איכותית וטובה לתושביה. כל זה יקרה בתהליך ארוך שדורש הרבה מאוד מצדי ומצד התושבים האכפתיים", אמר בריל ל-ynet.

 

בריל הוביל רשימה עצמאית ולא עסק עד מערכת הבחירות הנוכחית בפעילות פוליטית - לא כחבר מועצה ולא כעובד עיריה. פעילותו הציבורית היחידה היא היותו ראש עמותת "הקרן לפיתוח ערד", המסייעת לאנשים נזקקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יהושע אשכנזי, "הצבי" ערד
בריל. תהליך ארוך
צילום: יהושע אשכנזי, "הצבי" ערד
צילום רויטרס
הקמ"ג. עובד מצטיין?
צילום רויטרס
מומלצים