שתף קטע נבחר

הסכם ז'נווה - אצלכם בדואר

עלות מבצע ההפצה: כשלושה מיליון שקלים. המסמך הוגש גם לביתו של שרון. ח"כ תמיר: חשוב לתת לציבור לקרוא את ההסכם כמו שהוא, שלא ירגיש שמסתירים ממנו דבר. בג"ץ דחה את הדיון בעתירתם של יוזמי ההסכם נגד פסילת התשדיר ברדיו

הקמפיין להפצת הבנות ז'נווה בציבור הרחב יוצא לדרך: החל מהבוקר (יום א') נשלח לכל בית בישראל העתק מן המסמך, שנחתם בירדן בהשתתפות בכירים בשמאל הישראלי וברשות הפלסטינית. עלות המבצע נאמדת בכשלושה מיליון שקלים. (לפרויקט מיוחד על הסכם ז'נווה לחצו כאן).

  

במקביל, דחה בג"ץ את הדיון בעתירת יוזמי ההסכם נגד פסילת תשדיר הרדיו המודיע על מבצע ההפצה בקול ישראל, וזאת עד לכינוס ועדת הערר של רשות השידור.     

 

יו"ר תנועת שחר יוסי ביילין וח"כ יולי תמיר, משותפי היוזמה, הגישו בבוקר את ההסכם גם לבית ראש הממשלה. שרון עצמו היה באותה עת בישיבת הממשלה השבועית.  

 

לקראת תחילת קמפיין ההפצה אמרה ל-ynet ח"כ יולי תמיר: "תמיד אנשים מרגישים שמסתירים מהם משהו. החשיבות הגדולה של חלוקת ההסכם היא לתת לאנשים לקרוא אותו כמו שהוא, כשבפרנויה של הציבור הישראלי כולם בטוחים שמסתירים מהציבור את האמת. אפשר לריב איתו, להתווכח איתו, אבל לפחות שידעו על מה מדובר".

 

לדברי תמיר, "זה אומר שהממשלה הריבונית תרגיש שהציבור מבקש תשובות לגבי ההסדר שהיא מציעה. ראינו שפתאום שרון נזכר שיש מפת דרכים, פתאום לפיד יוצא עם תוכנית מדינית. אנחנו מקווים שזה יגרום לממשלה להציג את התוכנית שלה.

 

ביילין: כך נמנע את האסון שבפתח

 

יוסי ביילין אמר: "זה נועד לאפשר לציבור למנוע את האסון שמצפה לנו כאן בעוד כמה שנים. אם בעוד שש שנים יהיה מיעוט יהודי שישלוט ברוב בפלסטיני, זה סוף הסיפור הציוני. לא יכול להיות מצב שרוב יישלט על ידי מיעוט ושתישאר מערכת דמוקרטית".

 

ביילין דחה את הביקורת שנשמעה במערכת הפוליטית ובלשכת ראש הממשלה על ההסכם, שבו אין הודעה ברורה על ויתור על זכות השיבה. "לדרוש מהפלסטינים לוותר על חלומם זאת גישה ילדותית. שיישארו עם החלום שלהם, עם זה אין בעיה. השאלה היא מה יש בהסכם. הוא כולל חמש אופציות של פתרונות לבעיית הפליטים ואף אחד מהם אינו כולל זכות שיבה".

 

לדברי ביילין, "כמו שלא ניתן לתבוע מישראל שלא לחלום על בניית בית המקדש, איננו יכולים לתבוע מהם להפסיק לחלום. הפתרון שלנו סוגר את נושא הפליטים עד הסוף. בהסכם כתוב שלישראל יש זכות ריבונית לקבל החלטה בעניין ובכך העניין מסתיים".


פורסם לראשונה 16/11/2003 00:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
זה נועד לאפשר לציבור למנוע אסון. ביילין
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: גיל יוחנן
שהציבור ידע על מה מדובר. ח"כ תמיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים