שתף קטע נבחר

שריד שאל באיזה נשק התנקש צה"ל, וחולל סערה

ח"כ יוסי שריד העלה את השאלה באחרונה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אך לא קיבל תשובה. שריד איים כי יפרסם מידע חדש בעניין בקרוב ועורר את זעמו של יו"ר הוועדה, יובל שטייניץ. שריד: "אני לא עובד פה כדי להרים את המורל, אכן יש לי שאלות קשות"

באיזה נשק השתמש צה"ל באחת ההתנקשויות בעזה? ח"כ יוסי שריד (מרצ) העלה את השאלה באחרונה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אך לא נענה. שריד איים כי יפרסם מידע חדש בעניין בקרוב ועורר את זעמו של יו"ר ועדת החוץ והביטחון, יובל שטייניץ (ליכוד).

 

שריד טוען כי הגיע לידיו מידע על שימוש צה"לי בסוג מסוים של נשק בסיכול ממוקד בעזה. במהלך סקירה ביטחונית שערך שר הביטחון, שאול מופז, לחברי הוועדה לפני מספר שבועות עלה הנושא. שריד הציג את שאלתו, אך טוען כי זכה ל"תשובה מתחמקת".

 

ח"כ שריד חזר פנה ליו"ר הועדה, ח"כ יובל שטייניץ, בדרישה לקבל תשובה גלויה ומלאה. שטיינץ דחה את בקשת שריד ואמר כי התשובה תימסר לו בישיבת וועדת משנה מסווגת מחשש שהחומר יודלף לעתונות.

 

שטייניץ מכחיש פרסומים לפיהם ביקש להדיח את שריד מהוועדה. "הדברים אינם נכונים", טען והציע לפתור את העימות בלשכת יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין.

 

שריד דוחה את תשובתו של שטייניץ. "יש רצון לכפות עלי למלא את תפקידי באופן שאינו מקובל עלי", אמר ל-ynet. "אני אמלא את תפקידי על פי שיקול דעתי ומידת האחריות הראויה. מדובר באינפורמציה בעלת חשיבות ציבורית ממדרגה ראשונה שהגיע אלי ללא קשר לוועדה. הצנזורה הצבאית ביקשה שאשמע תחילה את הסבר צה"ל, לפני פרסום הדברים, וכך אעשה".

 

עוד טוען שריד כי אינו נחשב למקובל בין חברי הוועדה. "הם רואים בי נודניק השואל שאלות שמעכירות את האווירה. לא ידעתי שאני צריך להרים את המורל בוועדה. אני שואל שאלות קשות, אני מודה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו בכר
תבע תשובה. יוסי שריד
דודו בכר
אתר הכנסת
דחה את הבקשה. יובל שטייניץ
אתר הכנסת
מומלצים