שתף קטע נבחר

"עין הדג" מבקרים את המבקרים

למרות הגישה העוינת את מבקרי הקולנוע, הביקורות המתפרסמות באתר "עין הדג" יכולות לשמש כרכיב משלים לביקורות הקולנוע בעיתונות

"עין הדג", אתר ביקורות קולנוע לאנשים שלא סובלים ביקורות קולנוע, הושק ביום שישי ה-13, אוקטובר 2000 על ידי חובבי קולנוע שמטרתם "לפרסם ביקורות בגובה העיניים, מנקודת מבטם של הצופים ה'רגילים'".

 

מתכונת האתר, שזכה בשנתיים האחרונות בקטגוריית קולנוע וטלוויזיה במשאל האתרים הלא מסחריים של ynet, אינה שונה מאתרים צרכניים בנוסח "גולשים למען גולשים" הנפוצים בארה"ב. כותבי האתר הם גולשים "רגילים" ולא מבקרי סרטים מקצועיים (היחס הכללי כלפיהם באתר הוא של בוז). הגולשים חברי הקהילה המגובשת מגיבים על הביקורות ולרוב נוצר דיון שהכותב בו הוא ראשון בין שווים.

 

הביקורות אינטליגנטיות וארוכות לרוב (ולכן, דורשות אורך רוח) ומגוון הדעות בתגובות יאפשר לכם לוודא כי לא תלכו לאף סרט שאתם לא רוצים לראות (בניגוד לכמה ממבקרי הקולנוע האחרים, המכונים באתר בקיצור "נחמן שניצקליין"). בגלל אופיו ההתנדבותי, אל תצפו למצוא ב"עין הדג" ביקורות על כל הסרטים המוצגים כעת בבתי הקולנוע. מדי שבוע מתפרסמות ב"עין הדג" מספר ביקורות חדשות. נוסף לביקורות סרטים, יש באתר ביקורות טריילרים ו-DVD, כתבות, סקרים, מילון (לא לפספס) והומור מצוין.

 

לאחרונה הושקה באתר מערכת להמלצות על סרטים המכונה "תמליצלי". כל מה שצריך לעשות זה לבחור ז'אנר או סגנון מועדף, איזור מגורים ומנוע ההמלצות ידאג לספק לכם רשימת סרטים מומלצים בהתאם להעדפותיכם. ניתן גם לבצע חיפוש מתקדם (לדוגמה, באיזור החיפוש המתקדם אפשר לחפש קומדיות ולבקש שלא יוצגו בכל מקרה דרמות).

 

סדר העדיפויות של הסרטים נקבע על ידי הערכת טעם הקהל בנוגע לסרט, משוקללת בדעת מבקרים בארץ ובעולם, ציונים שהסרט קיבל באתרי ביקורת בינלאומיים, והתרשמות אישית של עורכי האתר וכותביו. כמו כן, האתר מאפשר לגולשים לפרסם את תגובותיהם לגבי כל סרט.

 

למרות הגישה העוינת את מבקרי הקולנוע, הביקורות המתפרסמות באתר יכולות לשמש כרכיב משלים לביקורות הקולנוע בעיתונות. נשמח לראות באתר בעתיד טבלת דירוג משולבת, המציגה את הניקוד שהעניקו לכל סרט מבקרי הקולנוע בתוספת הציון שנתנו לו גולשי האתר. (גל מור).

 

אפשר לשלוח המלצות על אתרים לכתובת computers@y-i.co.il . רצוי לשלוח מידע מפורט ככל שניתן על האתר, מועד הקמתו, תכניו ומהותו.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עין הדג. מבקרים בגובה העיניים
תמליצלי שירות המלצות על סרטים
מומלצים