שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עלו ברשת

  הפרויקטים של הרשת, שרת חד פעמי, מי זו הפולניה, יענקלה רוטבליט, אבל מקוון, ניאו ומורפיאוס, ספיישל בחן את עצמך ועוד אתרים ששווה להכיר

  שרת ל-48 שעות

   

  את האתר השימושי מאוד הזה מצאנו בניוזלטר "קונספציה": שרת חופשי, המאפשר לכל גולש בעל כתובת אימייל פעילה להעתיק אליו כל קובץ עד 50 מ"ב, שיימחק אוטומטית אחרי 48 שעות. השירות הזה יעיל במיוחד למי שמעוניין לשלוח למישהו אחר קובץ כבד במיוחד, או שיש לו צורך לתייק לכמה שעות קובץ מסוים - ואין לו שרת זמין. מפעילי האתר מבהירים שיכבדו את פרטיותו של כל גולש, ימחקו לעד כל זכר לקבצים כעבור 48 שעות, אולם הם אינם מאפשרים שמירה של קבצי פדופיליה או קבצים המפירים את זכויות יוצריהם.

   

  אשף הגלריות

   

  "גאלרו" הוא שמה של תוכנה שימושית להפקה עצמית של גלריות, המיועדות לפרסום וניהול ברשת. את התוכנה ניתן להוריד ולהתקין על המחשב האישי, ולייצר בעזרתה גלריות עם תמונות מוקטנות ומוגדלות, לשנות צבעים ולכלול גם קטעי וידאו. מצא אותה למענכם הקורא גדעון נח.

   

  ומה סבתא הביאה

   

  אתר חדש עם הומור עצמי מציע לגולשים שירות סוציומטי, אך רב ערך: התחשבנות עם אנשים. האתר מכנה עצמו "הפולניה", אולי מתוך כוונה לאפיין בכך את מהותו הטרחנית, ומאפשר לכל גולש שנרשם (חינם) לנהל מידע אודות הכספים והפריטים שקיבל כמתנות, וכן הכספים והמתנות שהעניק. כך יוכל לדעת בכל נקודת זמן האם החשבון בינו לבין מכריו "מאוזן", או שנשאר פתוח. עוד באתר: אפשרות לנהל מעקב אחר שיחות טלפון חשובות שקיבלתם, ביקורים שעשיתם - ועוד.

   

  כל שירי רוטבליט

   

  אתר חדש, מינורי ואסתטי מוקדש למשורר יענקלה רוטבליט, האחראי לכמה מנכסי צאן הברזל של הזמר הישראלי ("שיר לשלום", "רואים רחוק רואים שקוף", "שבתות וחגים", "חוזה לך ברח", "סוסעץ", "באה מאהבה" ועוד המון). האתר מספר את הביוגרפיה של רוטבליט, מציג את אלבומיו ומועדי ההופעות שלו, וגם מגיש מאגר של מילים לעשרות רבות משיריו.

   

  אבל לא מודפס

   

  אתר חדש ומוזר מעתיק את שיטת מודעות האבל המקובלת בעיתונים היומיים - לרשת. הוא מוזר, שכן ברשת אין היגיון לייצר מודעות אבל בסגנון המקובל בדפוס, ויש כבר כמה אתרים ישראלים ("קדיש", "יזכור" ועוד) המציגים ממש מיני-אתר מושקע במקום מודעת אבל סטנדרטית. מפעילי "אבל" מסבירים אותו כשירות לציבור הרחב, באמצעותו יוכלו לפרסם מודעות אבל בזול או בחינם, ולהגיע לציבור גדול יותר מאשר קוראיו של עיתון אחד. גם הטיעון הזה מופרך, כמובן.

   

  התוכנות של אורי

   

  המתכנת אורי גורן מפעיל אתר פרטי קטן, בו הוא מאפשר לציבור הגולשים ליהנות מסדרת התוכנות הקטנות שיצר בעצמו, כולן מבוססות קוד פתוח. בין היתר יש שם תוכנת אנטי-ספאם (דואר זבל), תוכנה המאפשרת לגלות חלונות סמויים שפועלים ברקע הדפדפן, תוכנה לניהול ספריית קבצים לשיתוף, תוכנה מייצרת קבצי אינדקס לאלבומי תמונות ברשת ועוד. את התוכנות עצמן לא בדקנו, ואין בציון האתר עצמו משום המלצה על השימוש בהן.

   

  לאדינו לצעירים

   

  שני אתרים פרטיים קטנים המאפשרים לשוחרי הלאדינו, שפתם העתיקה של היהודים יוצאי ספרד, לרכז מידע ומשאבים הנוגעים לפעילות לשימור השפה. האתר הראשון מציג את כל החברים והקבוצות הפועלים בתחום ברחבי הארץ, וכן את מועדי המפגשים שהקבוצות מקיימות. האתר השני מייצג את "תנועת הנוער למען המשך תרבות הלאדינו", מפעיל אינדקס אתרים ופורום, ומפרסם מאמרים.

   

  ניאו ומורפיאוס יוצאים לקרב

   

  האתר הזה משתמש בפופולריות של מטריקס על מנת למקד את תשומת לבם של הגולשים בבעייתיות שבתעשיית חקלאות החי. בסרטון נוסח מטריקס, ששמו "מיט

  (בשר) ריקס", הוא מציג את תהליך ההכחדה של החוות המשפחתיות הקטנות בגלל ההשתלטות של ענקי המזון, שהבסיס לרווחיות שלהן הוא הניצול הציני של בעלי החיים, תנאי הכליאה הקשים שלהם, והלעטתם באנטיביוטיקה.

   

  הסרטון מזהיר מסכנת מגפה כלל-אנושית, שלא ניתן יהיה למגר בגלל הצריכה הפאסיבית של תרופות במזון. בתום הסרטון המדהים, המבוסס על הדמויות והמוזיקה ממטריקס, מציע האתר לגולשים לתמוך בחקלאות החי שמקורה בחוות הגידול הקטנות, ולהחרים את עקני המזון המתבססים על חקלאות מתועשת.

   

  בחן את עצמך - סדרת משאלים מקוונים, שלא תהיה להם שום תרומה לחיים שלכם, אבל אולי יעלו חיוך על שפתיכם (באדיבותו של חוקר הרשת החרוץ ליאור אבידב)

   

  מתכנת או רוצח סדרתי - עצם קיומו של האתר הזה מעורר גיחוך, נוכח הדימיון הרב שגילו מפעיליו בין תמונותיהם של מתכנתים וכותבי קוד מחשבים לבין רוצחים סדרתיים מפורסמים. לטענתם, הדימיון כה רב, שקשה לזהות על פי תמונות בלבד מי מתכנת במקצועו, ומי רוצח המונים מטורף. כדי לאפשר לגולשים לפתח מיומנויות זיהוי טובות, האתר מציג סדרת תמונות ומבקש לנחש - האם האיש שבתמונה הוא מתכנת או רוצח? ברוב המקרים זה משעשע.

   

  איזה כלב מתאים לך - הפורטל המקסים "כוכב החיות" מציע לחובבי כלבים לבדוק איזה כלב הכי מתאים להם, לאורח חייהם ולאישיותם. אחרי עשר שאלות (מידת השעירות והטיפוח הרצויה, יכולות שמירה, כישורים אתלטיים וכו') - מציג האתר גלריה של תמונות כלבים ואת אחוזי ההתאמה שלהם לדרישותיכם.

   

  האם אתה אידיוט - זה שוס: אתר בן עמוד בודד אחד, ששואל שאלה פשוטה וישירה ("האם אתה אידיוט?"), ומציג שתי תשובות אפשריות – כן ולא. למי שייגש בביטחון לתשובה השנייה מצפה הפתעונת.

   

  מפולת שלגים

   

  ואם כבר אתרים במשקל נוצה - הנה משחק מקוון וחמוד בשם מפולת שלגים, בו נדרש הגולש הסבלני לפוצץ כדורי שלג בכל מיני צבעים על פי כל מיני תנאים- על מנת להעלות את הטמפרטורה במדחום שבצד. חביב.

   

  הפרויקטים של הרשת

   

  בזכות הקורא גדעון נח התוודענו לסדרת אתרים פרטיים יפהפיים, המכנים עצמם "פרויקטים" והמשותף לכולם הוא הניסיון להעמיד בעזרת הגולשים מאגרים גדולים של אלמנטים מתחומים שונים, שחלקם אמנותיים במקור, והאחרים הופכים לכמעט-אמנות מעצם הריכוז של פריטים כה רבים בנושא אחד. הנה כמה דוגמאות:

   

  פרויקט המילים - מיזם מוזר אך מדליק, המאפשר לגולשים לחבר משפטים מצולמים בעזרת אותיות או מילים שצולמו בידי הגולשים עצמם. תמונות המילים מקוריות, מעניינות ומצחיקות. מפעיל האתר מבקש מהגולשים המעוניינים לתרום לפרויקט להוסיף תמונות של עצמם אוחזים באות או מילה, ורצוי שיהיו אלה מילים חדשות, ולא מילים שכבר קיימות במאגר שלו (ויש כבר 250 כאלה). המשפטים המיוצרים בעזרת המאגר מקבלים רבדים רבים של משמעויות בזכות התמונות שיוצרות אותם.

   

  פרויקט הסנדוויץ' - האתר הזה הצליח כבר לאגור יותר מ-1200 מתכונים שונים לייצור כריכים. הגולשים תורמים למאגר הזה בשמחה מהמטבח האישי שלהם, וגם מדרגים את איכות המתכון לפי טעמם. ניתן לחפש מתכונים לפי מרכיב או סתם, להפתיע את עצמכם בהכנת כריך שהאתר הציע לכם באופן מקרי.

   

  פרויקט המראה - את הפרויקט המקורי הזה הקימה לפני כמה שנים הת'ר צ'אמפ, אמריקנית צעירה, שחברה לקנדי ארון סטראופ. ביחד הם יצרו מאגר מדהים, הכולל אלפי תמונות, שכולן מציגות פורטרטים עצמיים של גולשים מכל העולם - כפי שהם משתקפים במראות, משטחים או חפצים מבריקים.

   

  שמיכת הטלאים הדיגיטלית - למעשה מדובר במעין אינדקס קטן של אתרים פרטיים עם אוריינטציה אמנותית, שעמוד הבית שלו מתחזה למעין שמיכת טלאים מרצדת, המורכבת מפיסות קטנות מתוך האתרים אליהם הוא מפנה. נחמד ביותר.

   

   

  ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של הגולשים
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפרויקטים של הרשת
  ניאו ומורפיאוס
  רוצח סדרתי
  פרויקט המילים
  מומלצים