שתף קטע נבחר

"קונסול מדינת מלכיצדק" נשלח ל-4 שנים בכלא

סיפורי הבדים של ולדימיר זוטולובסקי הסתיימו סוף סוף בבית משפט השלום בבאר שבע: האיש שהציג עצמו כקונסול של מדינה דימיונית והונה עשרות אנשים, נשלח לכלא

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (ד') 4 שנות מאסר בפועל וקנס בגובה 30 אלף שקלים על ולדימיר זוטולובסקי (32) מקרית מלאכי, שהציג עצמו כקונסול של מדינה שאינה קיימת.

 

זוטולובסקי הורשע בהונאה של עשרות אנשים. הוא הציג עצמו כקונסול מדינת "מלכיצדק", ובאמצעות מסמכים, חותמות, כרטיסי ביקור וגלופות של בול המדינה שלא היתה, הנפיק דרכונים מזויפים ואישורי שהייה שלא כדין.

 

משטרת ההגירה במרחב הדרום עצרה את זוטולובסקי לפני כשנה בחשד להונאה, בעקבות תלונות שהגיעו אליה מאזרחים תמימים ששילמו לו עשרות אלפי שקלים. כתב האישום שהוגש נגד זוטולובסקי כלל 19 סעיפי אישום.

 

זוטולובסקי יוצג על ידי עורך דין מהסניגוריה הציבורית, שטען, כמו מרשו, כי אכן קיימת מדינת "מלכיצדק" על-פני כדור הארץ. הוא אף הציג בפני בית המשפט מפות בניסיון להוכיח טענה זו.

 

כדי להוכיח את ההפך, נעזרו התביעה ומשטרת ההגירה בנציג האו"ם ובראש החטיבה הקונסולרית במשרד החוץ, שהכחישו כי קיימת מדינה בשם "מלכיצדק" על-פני כדור הארץ.

 

הטיעון הזה התקבל: "מדינת מלכיצדק אינה קיימת על פני כדור הארץ, כי אם "הוקמה" על ידי נוכלים במדינת קליפורניה ארה"ב לצורכי עבירות מס", הסבירה השופטת רחל ברקאי, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע.

 

זוטולובסקי הורשע גם בביצוע מעשי מרמה, בעת שמכר לפונים אליו דרכונים של ארגון בשם World Service Authority (W.S.A.) - ארגון העוסק בהגנה על זכויות האדם. הארגון משווק עצמו בדרך של דרכוני חברות בארגון.

 

"הנאשם הסביר לפונים אליו כי דרכון זה מהווה בבחינת דרכון בינלאומי, המקנה לכל האוחז בו זכות שהייה בארץ, או בכל מדינה אחרת בעולם. לאחר שהוזהר על ידי משטרת ישראל לבל ימשיך להטעות את הציבור בשיווק דרכונים אלו, מצא לו הנאשם אפיק חדש", אמרה השופטת ברקאי.

 

לזוטולובסקי אגב, עבר פלילי של זיוף. במאי 2000 הוא הורשע בכך שזייף בעבור אזרח טורקי, תעודת זהות ודרכון ישראליים.

 

הוא נידון בשל כך לעונש של 12 חודשי מאסר על תנאי - אשר הופעלו היום, והתווספו לשלוש שנות המאסר שנגזרו עליו בתיק "מדינת מלכיצדק".

 

זוטולובסקי לא רק הנפיק דרכונים מזוייפים. לעצמו דאג לדרכון דיפלומטי וכן דרכון רגיל -אשר יאפשרו את בריחתו, בעת הצורך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך אתר מלכיצדק
אתר מדינת מלכיצדק
צילום: מתוך אתר מלכיצדק
מומלצים