שתף קטע נבחר

אודות האנציקלופדיה

על אנציקלופדיית הרשת הראשונה בשפה העברית

אנציקלופדיה ynet היא אנציקלופדיה כללית בת אלפי ערכים, המביאים מידע עדכני ומהימן מכל תחומי הידע והפעילות האנושית. ערכי האנציקלופדיה עוסקים במגוון תחומים: מדעי החברה והרוח, מדעי החיים והמדעים המדויקים, מדעי כדור הארץ, טכנולוגיה, תרבות, היסטוריה, שפה ותקשורת, אמנויות ועוד, והכל בשפה ברורה ונגישה, וכמובן - בשפה העברית. כשהיא מלווה במולטימדיה ובערך מוסף רב, כפי שיפורט בהמשך, מהווה האנציקלופדיה מאגר ידע גדול ועשיר המזמין את הגולשים לחפש מידע, ללמוד וליהנות.

  

למה אנציקלופדיה ynet?

לאנציקלופדיה ynet יש כמה יתרונות מובהקים. נמנה כמה מיתרונותיה של האנציקלופדיה:

 

אמינות

ברשת האינטרנט קיימים מיליוני אתרים שונים על כל דבר ועניין. לגולשים התמימים קשה לעיתים לזהות את טיבו ומידת אחריותו המקצועית של אתר זה או אחר. אנציקלופדיה ynet מציעה מידע מהימן ואמין, אשר נכתב ונבדק על-ידי צוות הבית של האנציקלופדיה. כך תוכלו להיות בטוחים כי המידע המוגש באנציקלופדיה הוא המידע הנכון והשלם ביותר.

 

מקצועיות

אנציקלופדיה ynet נכתבת ונערכת על-ידי צוות עורכים קבוע ומקצועי המתמחה בתחומים שונים. כל ערך עובר בדיקה ושיפור על-ידי מספר עורכים, המקפידים שכל ערך שמתפרסם יכיל את המידע המקצועי הנדרש ויוגש לגולש בצורה ברורה ונהירה ככל האפשר.

 

רלוונטיות

כמתבקש מאנציקלופדיה בעברית המיועדת לקהל ישראלי, כוללת אנציקלופדיה ynet שפע ערכים בנושאי ישראל ויהדות. בין השאר, היסטוריה יהודית והיסטוריה של ארץ-ישראל, מושגים ביהדות, אישים בישראל, השפה העברית ועוד.

 

עדכניות

אנציקלופדיה ynet מתעדכנת ללא הפסקה. היא עדכנית הן מצד המידע (כלומר ערכים חדשים שמכסים באופן רצוף את המציאות המתהווה והמשתנה), והן מצד המידע המופיע בערכים. כל שינוי רלוונטי במציאות מתווסף עליהם מיידית. יתרון המיידיות של האינטרנט מתממש באנציקלופדיה במיטבו: כל המידע המשתנה תדירות, כגון נתונים סטטיסטיים, דמוגרפיים, כלכליים, כרונולוגיים וכדומה – יכול להתעדכן מיידית, בלא מגבלות של מהדורה, מקום, עיצוב או דפוס.

 

קלות האיתור

חיפוש ואיתור ערך באנציקלופדיה אינטרנטית, הוא מלאכה פשוטה ומהירה מאוד. הקלדת שם, מושג או נושא - תפעיל מיד מנגנון חיפוש מהיר ויעיל שיאתר את הערך מיד. ואם התעתיק שנקטת בו אינו זהה לזה המופיע באנציקלופדיה, יציע לך עמוד תוצאות החיפוש כמה אלטרנטיבות, בהן הערך המבוקש.

 

תמונות ומולטימדיה

אנציקלופדיה ynet עשירה במולטימדיה, אשר הופכת את חוויית הלמידה למרתקת מתמיד. מצגות פלאש מסבירות ומקלות על הבנה של תהליכים מורכבים, מפות מפורטות, צילומים היסטוריים ותמונות צבעוניות מעניקים חוויית למידה שלמה ומרחיבת אופקים. אתם מוזמנים להציץ בעמוד הווידאו ובעמוד הגלריה של האנציקלופדיה ולהתרשם ממבחר סרטים, איורים ומצגות

 בנושאים שונים.

 

ערך מוסף

בנוסף לגלישה ממוקדת בערכים, מציעה האנציקלופדיה מדורי תוכן נוספים המספקים זווית אחרת על עולמות ידע מסקרנים, מגרים את המחשבה בשאלות טריוויה, מעמיקים בנושאים אקטואליים ועוד. כמו כן שיתוף פעולה עם ארכיון עיתון "ידיעות אחרונות", מאפשר להעשיר את ערכי האנציקלופדיה בתכנים מרתקים המספקים הצצה אל הימים עוד מלפני קום המדינה. בעמוד הבית של האנציקלופדיה תוכלו למצוא רבים מתכנים אלו, המעדכנים מדי יום.

  

הפניות

אחד מיתרונותיו הייחודיים של האינטרנט הוא הקישוריות (ההייפר-לינקים). הערכים באנציקלופדיה ynet גדושים בהפניות ישירות לערכים אחרים. בלחיצת עכבר קצרה עובר הגולש מערך לערך, עד שכל היקפו ומשמעויותיו של הנושא הנדון נחשפות לעיניו בהרחבה.

 

הפניות לאתרים משלימים ברשת

כפי שציינו קודם לכן, לעיתים קשה לזהות מבין שלל האתרים באינטרנט מה מידת אחריותו המקצועית של האתר. אנציקלופדיה ynet עשתה עבור המשתמשים בה את עבודת הסינון. לערכים באנציקלופדיה נלווים קישורים לאתרים נבחרים שעשויים להביא ידע משלים לערך הנדון. ושוב, לחיצה קצרה על הקישורית מביאה את הגולש ישירות לחומר המשלים שברשת.

 

אנציקלופדיה צומחת

אנציקלופדיה ynet אינה "מוצר סגור". היא נמצאת בתהליך גדילה מתמיד. תחומי הידע ומדורי התוכן שכלולים בה ברגע זה, נכונים לרגע זה בלבד. מחר מן הסתם יתווסף עליהם עוד חומר (ערכים חדשים, עדכונים, השלמות, תיקונים וכדומה). יתר-על-כן, צוות העורכים של האנציקלופדיה פועל באופן רציף להרחבתה לא רק בערכים חדשים, אלא גם בהוספת מדורי-תוכן שלמים. האינטרנט מאפשר גדילה אין-סופית של האנציקלופדיה, ואינו מגביל את ממדיה (במונחי כרכים ועמודים כבאנציקלופדיות המסורתיות).

 

יש עם מי לדבר!

מאחורי אנציקלופדיה ynet עומד צוות עורכים מקצועי וכן מערך שרות לקוחות, הקשוב לפניות הגולשים. יש לכם שאלה? משהו לא ברור? רציתם להעיר הערה או סתם לחוות דעה? אנחנו כאן בשביל להקשיב ולענות - שלחו לנו מייל.

 

כולכם מוזמנים להצטרף למעגל המנויים של אנציקלופדיית ynet וליהנות מגלישה מרתקת ומעשירה.

 


 

 

זואולוגיה
צילום: איי אף פי
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אסטרונומיה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
היסטוריה של ארץ ישראל
צילום לע מ
תרבות ואמנות
צילום: ויז'ואל/פוטוס
בוטניקה
צילום: איי פי
דת ומיתוס
מומלצים