שתף קטע נבחר

בליכוד רמזו לשרון: עם תוכנית כזו, מקומך לא איתנו

ראש הממשלה נאלץ היום לספוג מתקפה פוליטית חריפה מבית. חברי הכנסת של הליכוד הבהירו לו כי לפי שעה, אין לו תמיכה בספסלים האחוריים של מפלגתו לתוכנית מדינית הכוללת ויתורים חד צדדיים. "אולי מקומו של מישהו לא פה", רמז לו ח"כ ארדן. שרון הרגיע: "אל תתרגשו מהעיתונות. לא נחכה לפלסטינים בלי סוף"

ראש הממשלה שרון כבר רגיל למתקפה מצד חברי הכנסת הירוקים יותר בליכוד - והיום (ב') הוא זוכה שוב לכך: חברי הליכוד ערכו לו "אמבוש" בכינוס הסיעה, ועוד קודם לכן בכינוס חירום של שדולת יש"ע בכנסת, בתגובה לתוכניתו המדינית שפורסמה בעיתונות.

 

הביקורת נגד תוכניתו המדינית של שרון הגיעה לשיאה בישיבת סיעת הליכוד. חבר הכנסת גלעד ארדן אמר בפתיחה: "אנחנו רוצים לדעת איזו תנועה אנו מייצגים. האם מחר, אדוני ראש הממשלה, כשתחשוב כי חלוקת ירושלים היא הצעד הנכון - האם נידרש לתת לזה גיבוי בכנסת?"

 

ארדן שלח לשרון אזהרה מרומזת ואמר כי "אולי מקומנו לא פה, או מקומו של מישהו אחר לא פה. לא ייתכן שניתן גיבוי לתוכניות כלכליות כואבות שעליהן מעדכנים אותנו מראש - ועל תוכניות מדיניות מרחיקות לכת נשמע מהתקשורת".

 

חברים נוספים בסיעה הצטרפו לדברי ארדן. ראש הממשלה שרון אמר בתגובה כי "מדיניות ישראל היא לגרום לצד הפלסטיני להתקדם במפת הדרכים. רק בדרך זו נביא להפסקת אש ולפירוק תשתיות הטרור".

 

ראש הממשלה ניסה להרגיע את חבריו לסיעה: "אל תתרגשו מהידיעות בעיתונות. לא נחכה לפלסטינים בלי סוף ולא נמתין כל פעם להחלפת ממשלה. רק אם נראה כי אין התקדמות, אלך למהלכים חד צדדיים. מה שהם לא קיבלו היום הם לא יקבלו מחר. מדובר בצעדים חד צדדיים שאינם חלק ממשא ומתן עם הפלסטינים והם לא בהכרח לטובתם".

 

באשר לפגישה עם ראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא, הבהיר שרון בתקיפות, בעודו מכה על השולחן: "אין מחוות ולא יהיו מחוות. מי שלא רוצה להיפגש איתי - שלא ייפגש".

 

קודם לכן, בכינוס שדולת יש"ע, היה מופע "החימום": החברים (מרביתם חברי ליכוד) תקפו את ראש הממשלה, על כוונתו שפורסמה בתקשורת לבצע צעדים חד צדדים, בהם פינוי מאחזים ואף התנחלויות בעזה. 

 

סגן שר התמ"ת מיכאל רצון היה הבוטה ביותר: כשנשאל האם יעזוב את תנועת הליכוד באם התוכנית תתממש, השיב: "אני אעזוב את הליכוד? מי שהציע את התוכנית יעוף מהליכוד".

 

ואילו ח"כ ענבל גבריאלי הבהירה: "איבדתי אמון בשרי הליכוד. הם מובלים על ידי השמאלנים הקיצוניים של שינוי".

 

לישיבה הופיעו כ-15 ח"כים, שלא היססו לתקוף באופן אישי את שרון. יו"ר השדולה, ח"כ יחיאל חזן מהליכוד: "כוונת ראש הממשלה לפנות יישובים היא טעות היסטורית חמורה. הידיעות המגיעות מלשכתו מפגינות חולשה מסוכנת. יש לפעול לסיכול תוכניתו בכל דרך אפשרית".

 

בסופו של דבר קיבלה השדולה הצעת החלטה הקוראת להפעלת "קיר ברזל פוליטי נגד ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. מתקפה מבית
צילום: רויטרס
ארדן. מקומו של מישהו לא פה
צילום: אתר הכנסת
גבריאלי. נגררים אחרי השמאלנים משינוי
צילום: אתר הכנסת
מומלצים