שתף קטע נבחר

אבו-עלא נפגש ביריחו עם רוצחי זאבי

ראש הממשלה הפלסטיני נפגש עם מזכ"ל החזית העממית אחמד סעדאת וחבריו, המוחזקים בכלא ביריחו, ודן עמם באפשרות ל"הודנה" חדשה. השר ליברמן דורש לכנס את הקבינט: "זהו ביטול של כל ההסכמים"

ראש הממשלה הפלסטיני אבו-עלא נפגש היום (ב') ביריחו עם מזכ"ל החזית העממית, אחמד סעדאת, המוחזק בבית-הכלא של הרשות בעיר, כדי לברכו לרגל עיד אל-פיטר ולעדכנו בהתפתחויות המדיניות האחרונות.

 

במהלך הפגישה עלתה גם האפשרות להפסקת-אש חדשה ברשות, ובינה לבין ישראל. אבו-עלא עידכן את סעדאת במגעים האחרונים שקיים עם ראשי הפלגים הפלסטינים, ודן עמו בסיכוי להגיע שוב ל"הודנה".  

 

ראש הממשלה הפלסטיני נפגש עם כל עצורי החזית העממית, שהואשמו ברצח השר זאבי. מסעדאת הוא שמע בקשה להפסיק את המעצרים הפוליטיים, כלשונו, ולשחרר את עצורי יריחו. סעדאת הוסיף כי "יש להפסיק לשאוף להפסקת-אש זמנית, ולחתור לפתרון כולל לכיבוש".    

 

גורמים בימין הישראלי הביעו זעם על קיום הפגישה עם רוצחי זאבי, בהזכירם כי בדיוק היום נערך בכנסת טקס לזכרו של השר המנוח. השר אביגדור ליברמן: "זהו מעשה חמור, אני רואה בכך ביטול של כל ההסכמים בנושא כליאתם של רוצחי גנדי". השר ליברמן דורש לכנס את הקבינט הביטחוני כדי לדון בעניין, ולבדוק האם הפגישה נעשתה בידיעת גורמים רשמיים בישראל.   

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
קפץ לביקור. אבו עלא
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
כלוא ביריחו. אחמד סעדאת
צילום: רויטרס
צילום: גלי תיבון
ביטול כל כל ההסכמים. ליברמן
צילום: גלי תיבון
מומלצים