שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יצאו גדולים

  במרוצת שנת קיומה צברה "אקזיט" ערימות של מעריצים שרופים וקיתונות של ביקורת מהרשות השנייה, מההורים ומי לא. הזכייה בפרס תוכנית הילדים והנוער ב"מסך הזהב" לא ממש הפתיעה את אנשי הצוות ואת המנחים הפרועים, שפרובוקציות הפכו אצלם לשם נרדף

  דווקא "אקזיט", התוכנית שהספיקה לצבור במרוצת הכמעט שנה לקיומה קיתונות של ביקורת מההורים ומנציב קבילות הציבור של הרשות השנייה - ובמקביל טונות של צופים, מעריצים שרופים, שמנהלים פורומים תוססים באינטרנט - זכתה בפרס "מסך הזהב" בקטגוריית תוכניות מקור לילדים ולנוער. התחרות היתה קשה, אבל הצופים החליטו לטובת "אקזיט".

   

  מלי לוי, שמנחה את התוכנית מיומה הראשון, אומרת, "אין לי מילים לתאר את התחושה, את ההתרגשות הגדולה שבזכייה. שנה שלמה אנחנו עובדים קשה, עברנו לא מעט טירטורים בדרך, אבל זה כיף לעבוד קשה ולקבל פירגון מהקהל. יעל גולדמן היתה בטוחה כל הזמן שנזכה, ואני הייתי אומרת לה 'תפסיקי לדבר, כדי לא לפתוח עין רעה'. פחדתי שלא נזכה, הכנתי את עצמי כדי לא להתאכזב. אחרי הזכייה יצאנו כולנו לחגוג. שמעון (גרשון) בעלי אמר יפה, 'זה כמו לזכות באליפות'".

   

  עופר שכטר אמר מייד לאחר הזכייה, "לפני קצת פחות משנה 'אקזיט' עלתה והנה התוצאה. גם 'משחק החיים' שבה השתתפתי זכתה, כל מה שאני נוגע בו - זהב".

   

  מושיק גלאמין, המנחה הטרי, מתרגש. "אני מנחה חודשיים וקצת והם אימצו אותי בכזו אהבה, אני ממש מרגיש בבית", הוא אומר. "אני מטורף על האנשים האלה, הם הכי מקצוענים, הכי פרפקציוניסטים ושווים. הזכייה ב'מסך הזהב' גרמה לי אושר. הצוות הנהדר, רותי רודנר (העורכת הראשית), גל רז ועדית שרויטמן, הם אלה שהביאו אותנו למקום הזה. אין מה לומר, מגיע לנו, מגיע להם, ווי אר דה בסט".

   

  חשבת שתזכו?

   

  "הנומרולוג שוקי גבאי, שהתארח בתוכנית, אמר לנו שנזכה. האמנו שנזכה, אבל בדברים האלה אי אפשר לדעת".

   

  גולדמן ומיכאל הנגבי, הזוג הליבלובי שצמח מהתוכנית, מסרבים בכל תוקף לשתף את הקוראים בזוגיותם. "לא שאנחנו מנסים להסתיר את זה", אומרת גולדמן. הנגבי: "תכתבי שאנחנו חברים טובים".

   

  גולדמן: "אני מאוד שמחה שזכינו. זה אומר שהצלחנו לעשות משהו במהלך שנת עבודה, וזה אומר שערוץ 10 על המפה. היה לי ברור שנזכה, ואמרתי את זה גם בשידור. אולי זה נשמע שחצני, אבל האמנתי שהמאמצים שעשינו יביאו את הצופים להצביע עבורנו".

   

  הנגבי: "זו פעם ראשונה שהוזמנתי לטקס כזה. המעמד היה מרגש, ואני שמח שזכינו. מאז ומעולם אני בוחר בפסימיות בתור מנגנון הגנה. אני חושב שערוץ הילדים היו מתחרים רציניים, גם 'הפיג'מות', אבל בסופו של דבר קוראי 'פנאי פלוס' והצופים אמרו את דברם, וטוב שכך. ואני רוצה למסור לכולם תודה שבחרתם בנו. לא ננוח על זרי הדפנה ונמשיך לפעול במרץ".

   

  הנחיה פרועה, התנהגות חופשית

   

  "אקזיט" (ערוץ 10, א'-ה' 15.00) עלתה לאוויר בינואר 2003, והעורך הראשון שלה היה ארז בן הרוש ("שוטטות", "אחד העם 1"), שפרש במאי האחרון. רודנר, העורכת הראשית של "ענני תקשורת" (חברת ההפקה של "אקזיט"), לקחה לידיה את שרביט העריכה למשך שבועיים, אולם כשנוכחה כי לרשותה עומד צמד יעיל, התחקירן רז (26) ורכזת המערכת שרויטמן (27), החליטה להעביר את שרביט העריכה אליהם, ולא הצטערה. רז ושרויטמן (הנשואה לשף הנחשב ערן שרויטמן) הם צעירים סולידיים, שקטים ורגועים, שנראים ונשמעים בדיוק ההפך מתוכניתם הסוערת.

   

  איך בגילכם אתם מתחברים לתכנים?

   

  רז: "אולי כי אנחנו בעצמנו ילדים, ומאחר שבימינו הנוער מאוד בוגר, התכנים שהם צורכים לא רחוקים מאלה שאנחנו צורכים".

   

  התוכנית השתנתה לגמרי מאז שהשניים התחילו לערוך אותה, מעיד רז. "בעיקר בעקבות כל השינויים שהתחוללו בערוץ 10. שלוש פעמים בשבוע אנחנו משדרים תוכניות מוקלטות, ובכל יום חמישי עורכים ספיישלים מיוחדים בשידור חי. הפכנו את 'אקזיט' למגזין טלוויזיוני עם פינות מוסיקה, אופנה וטרנדים. אנחנו צריכים להמציא את עצמנו כל יום מחדש".

   

  ההמצאה מחדש כוללת בעיקר פרובוקציות. כסיפתח לחופש הגדול ערכו ב"אקזיט" ספיישל התפשטות של המנחים מלי לוי ועופר שכטר, שהבטיחו להסיר פריט מבגדיהם בהתאם למספר ה- SMSים שיתקבלו מהצופים. לא פחות מ-25 אלף SMSים נשלחו לאולפן. אחר כך היתה גם התבטאות אומללה של שכטר כלפי המנחה יעל גולדמן, שגררה התנצלות מצידו. בכלל, צוות המנחים ידוע בהנחיה פרועה ובהתנהגות חופשית מול המצלמות, עניין שגרר כמובן תגובות נרחבות באמצעי התקשורת והתערבות נציב קבילות הציבור של הרשות השנייה.

   

  שרויטמן: "כולם רגילים לשידורים כמו 'זאפ לראשון', וערוץ 10 בודק אותנו כל הזמן ומבקש שנירגע. אין לי בעיה שעופר יגיד כוסיות על בחורות שיושבות לידו במשך התוכנית, כל עוד הוא לא פוגע בהן, אבל קורה שהוא פולט דברים לא בכוונה. זה שידור חי וטעויות קורות, למרות שאנחנו מקפידים שאף אחד מהאורחים שלנו לא ייפגע".

   

  רז: "ההכתבה היחידה מגבוה היא שאנחנו נגד סמים, אלכוהול ואלימות. בנושאים האלה המנחים שלנו לא יזרקו הערות או יצחקו. אנחנו מתסרטים את המנחים בין האייטמים, אבל בתוך האייטמים הם מדברים בשפה שלהם".

   

  שרויטמן: "זה מה שהצופים אוהבים, את הישירות שלהם. למרות שהמנחים יושבים באולפן טלוויזיה, הם הכי אמיתיים שיכולים להיות".

   

  להראות את התחת כמו שעופר שכטר עשה בשידור חי, זה אמיתי?

   

  רז: "ואצל טל ברמן לא הראו את התחת?".

   

  טל ברמן היה לייט נייט.

   

  "אז אנחנו הלייט נייט של הצעירים".

   

  והתלונות על התכנים הרדודים שאתם משדרים?

   

  שרויטמן: "אנחנו מתעסקים באופנה, מוסיקה וטלוויזיה, ואלה התכנים שמעניינים את הנוער. אנחנו לא רוצים להיות תוכנית שמחנכת".

   

  רז:" אנחנו מכניסים להם גם תרבות, אייטמים על סרטים, הצגות. אבל השעתיים האלה ביום אמורות להיות בסך הכל בידור".

   

  אקט חביב מאוד על מנחי "אקזיט" הוא התקשרות לסלבריטאים בשידור חי. רז: "אורלי ויינרמן לא מוכנה לדבר איתנו. שלוש פעמים היא ניתקה לנו את הטלפון בשידור חי, ולא זכור לי שירדנו עליה אי פעם. אז אני מנצל את ההזדמנות להגיד לה: אורלי, אנחנו מתים עלייך, תעני לטלפון...".

   

  יש מישהו שהייתם רוצים לארח ולא הסכים להגיע לאולפן?

   

  רז: "דודי בלסר. עשינו משאל בין הצופים שלנו, והוא הדמות שהם הכי ישמחו לראות. התקשרנו אליו, סיפרנו לו על זה, הוא היה מאוד נחמד, אבל התחמק באלגנטיות. אנחנו יודעים שמדובר בפרוצדורה של סוכנים, שהעניין לא תלוי רק בו, ואנחנו קוראים לו: דודי, בוא אלינו לאולפן".

   

  הרעש התקשורתי עשה את שלו, הרייטינג נוסק, ערימות מעריצות צעירות ממלאות את האולפנים ביום הצילומים, ויש תוצאות: עופר שכטר ומלי לוי גויסו לפסטיגל. איך הם יסתדרו בלעדיהם? רז: "נמצא מנחה מחליף וזה יעשה הרבה רעש". רז התעקש לשמור על הפתעה אבל ידיעות בעיתונים בישרו בשבוע שעבר כי שירי מימון ("כוכב נולד") היא הזוכה המאושרת.

   

  זאת ההפתעה?

   

  רז: "שום דבר עדיין לא סגור. הכל התחיל כשהיא התארחה אצלנו אחרי 'כוכב נולד' והיא התחברה לעופר ומלי. יש לה אנרגיות מדהימות. עשינו לה כמה אודישנים, היא היתה ממש טובה, והשבוע נצלם איתה פיילוט".

   

  עלו שמות נוספים חוץ ממנה?

   

  "כרגע לא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מימין: עופר שכטר, יעל גולדמן, מושיק גלאמין, מלי לוי ומיכאל הנגבי עם פסל "מסך הזהב"
  צילום: אליאב שרביט
  צילום: שמואל יערי
  עורכים, גל רז ועדית שרויטמן. "אנחנו בעצמנו ילדים"
  צילום: שמואל יערי
  לאתר ההטבות
  מומלצים