שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כ-400 אנטנות סלולריות פועלות בלי היתר קרינה
  המשרד לאיכות הסביבה פרסם ממצאים מדאיגים לפיהם מאות אנטנות סלולריות בכל הארץ לא קיבלו היתר קרינה כנדרש בחוק. המשמעות: רבות מהן עלולות לפלוט קרינה המסכנת בני אדם. האנטנות האלו שוכנות סמוך לבתי חולים, בתי ספר ובתי מגורים. שתי החברות הבעייתיות ביותר: פלאפון ופרטנר

  מסכנים את הבריאות שלנו? המשרד לאיכות הסביבה קבע אמש (יום ד') כי 384 מוקדי שידור (אנטנות) של חברות הטלפונים הסלולריים פועלים ללא היתר קרינה, כנדרש בחוק. משמעות הדבר היא כי אנטנות רבות נמצאות ללא פיקוח הולם מבחינת רמת הקרינה שלהן - רבות מהן סמוכות לבתי מגורים.

   

  בבדיקת ארבע החברות הסלולריות, נתגלה כי שתי ה"עברייניות" המרכזיות הן חברת פלאפון, שלה 242 מוקדי שידור הפועלים ללא היתר (מתוך 1447 בסך

  הכל), וכן  חברת פרטנר, שלה 135 תחנות הפועלות ללא היתר (מתוך 2061). שתי החברות שמצבן טוב הרבה יותר הן מירס עם 6 אנטנות פועלות ללא היתר (מתוך 306) וחברת סלקום, שלה רק אנטנה אחת (מתוך 1682) שנמצאה פועלת ללא היתר. 

   

  היכן שוכנות האנטנות האלו? למשל בבית החולים "שיבא" בתל השומר ומול בית החולים "וולפסון" בחולון (החולים ישמחו לשמוע), במגדל שלום בתל אביב, בדיזינגוף סנטר בתל אביב, בתחנה המרכזית בתל אביב, בנמל התעופה בן גוריון, בבניין ההסתדרות בירושלים, בקניון לב המפרץ בחיפה, בקניון רוטשילד בראשון לציון ובעוד מאות מקומות. לרשימת האתרים המלאה - לחצו כאן.

   

  384 האנטנות האלו נמצאות סמוך לבתי חולים, בתי ספר, מוסדות ציבוריים ובתי מגורים. מאחר ואיש לא בדק אותן פעם בשנה, כנדרש - לא ברור כלל מהו מצב פליטת הקרינה שלהן. רבות מהן מוסתרות מהעין באמצעים שונים.

   

  השרה נאות: "ממצאים חמורים"

   

  בעקבות הנתונים הודיעה השרה לאיכות הסביבה, יהודית נאות, כי "מדובר בממצאים חמורים". היא הורתה לאנשי המשרד לפעול בכל האמצעים כדי לוודא שהאנטנות עומדות בתקן. כמו כן בכוונתה להניח על שולחן ועדת השרים לחקיקה חוק המסדיר את תחום הקרינה מאנטנות סלולריות - ובו הוראות פיקוח ואכיפה נגד החברות. 

   

  הממונה על קרינה סביבתית במשרד, ד"ר סטיליאן גלברג, פנה למנכ"לי ארבע החברות הסלולריות והתריע בפניהן על הממצאים. ד"ר גלברג דרש מהחברות לקיים בתוך 30 יום בדיקות לכל מוקדי השידור שנמצאו פועלים ללא היתר.

   

  תגובה

   

  מפורום החברות הסלולריות נמסר ל-ynet: "מדובר בעניין טכני בלבד. יובהר כי האתרים הנ"ל אינם חורגים מהתקנים שקבע המשרד לאיכות הסביבה, המבטיחים את השמירה על בריאות הציבור. החברות הסלולריות מבצעות בדיקות קרינה לכל אתרי השידור פעם בשנה באופן שוטף. במקרים מיוחדים מבצעות החברות מספר בדיקות בשנה. בעקבות כל בדיקה מועבר דו"ח מסודר אל המשרד לאיכות הסביבה".

   

  "בדיקה ראשונית של הנתונים שנשלחו על יד המשרד לאיכות הסביבה מעלה, שמרבית הבדיקות לאתרים הנ"ל נשלחו אל המשרד אך טרם עודכנו על ידם. תהליך מואץ של עדכון הנתונים מול המשרד לאיכות הסביבה כבר החל ואנו מקווים כי יושלם לשביעות רצונם בזמן הקרוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כ-400 אנטנות סלולריות פועלות בלי היתר קרינה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אנטנה בת"א. ממצאים חמורים
  צילום: תומריקו
  צילום: תומריקו
  אנטנה בת"א. פועלת ללא היתר
  צילום: תומריקו
  פלאפון. 242 אנטנות בלי אישור
  פרטנר. 135 אנטנות
  מירס. 6 אנטנות
  סלקום. רק אחת
  מוצר השנה
  מומלצים