שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  על הקשר בין קניית חלב למעמד סוציו-אקונומי

  בדיקה שערכה רשת הרבוע הכחול מגלה כי באזורים בהם מתגוררת אוכלוסייה מעמד סוציו אקונומי גבוה צורכים יותר חלב בקרטוניות מאשר חלב בשקיות, ולהיפך. ההפרש במחיר: שקל אחד

  רוצים לדעת האם אתם משתייכים למעמד סוציו אקונומי גבוה או נמוך? אולי כדאי שתפתחו את המקרר שלכם ותבדקו האם יש בו חלב בקרטונית או בשקית.

   

  בדיקת הרגלי קניית חלב שערכה רשת הרבוע הכחול מגלה, כי באזורים בהם מתגוררת אוכלוסיה מעמד סוציו אקונומי גבוה צורכים יותר חלב בקרטוניות מאשר חלב בשקיות.  מנתונים שהציג יורם דר, מנכ"ל הרשת, עולה כי בשכונת צהלה בצפון תל אביב קונים 9.3 קרטוניות חלב על כל שקית חלב, ברמת אביב קונים 7.6 קרטוניות לשקית אחת, בנווה אביבים 7.4 קרטוניות לשקית, ברמת אפעל 7.3 קרטוניות לשקית ובמכבים 7 קרטוניות לשקית.   

   

  לחלופין, באזורים בהם המעמד הסוציו אקונומי נמוך יותר נוהגים לקנות יותר חלב בשקיות מאשר בקרטוניות. בדיקת הרבוע הכחול שנערכה באזור הדרום מעלה, כי בצפון באר שבע, דימונה ואשקלון קונים 0.4 קרטוניות חלב על כל שקית ובגני אביב, לוד ובמרכז באר-שבע קונים 0.5 קרטוניות על כל שקית.

   

  מחיר קרטונית חלב, אגב, יקר בשקל בממוצע ממחיר של שקית חלב.    

   

  סביר להניח שנתונים זהים היו מתקבלים גם בתקופה שהמשק אינו במיתון. עם זאת, יצרני המזון הצביעו בחודשים האחרונים על שינויים בהרגלי

  הצריכה והאכילה כתוצאה מהמיתון. לדבריהם, במחצית הראשונה של 2003 חלה עלייה במכירות מוצרי מזון בסיסיים. בתלמה דיווחו על עלייה של 19% במכירות מרגרינה באריזת נייר, המשמשת לאפייה ובישול בבית, וזאת במקום לרכוש עוגות ודברי מאפה מוכנים.     

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים