שתף קטע נבחר

אולמרט קורץ לימין: אפעל לפתיחת ערוץ 7 מחדש

לאחר שהכעיס את חבריו בדיבורים על נסיגה חד-צדדית, שובר מ"מ רה"מ ושר התקשורת ימינה. במועצת יש"ע מגיבים בסיפוק. בשמאל מאשימים: "אולמרט נבהל מאומץ הלב שהפגין"

פרשת שידורי הרדיו של ערוץ 7 רחוקה עדיין מסיום. כך התברר היום (ב') מדבריו של שר התמ"ת והתקשורת, אהוד אולמרט, בוועדת הכספים של הכנסת.

 

לאחר שהכעיס את אנשי הימין ומועצת יש"ע בדבריו על נסיגה חד-צדדית נרחבת מהשטחים, ובהחלטתו להיעתר לדרישת אירופה בדבר סימון הסחורות היוצרות בשטחים, שוב קורץ השר אולמרט ימינה - ומבהיר כי יפעל לפתיחת הערוץ מחדש.  

 

בדיון שנערך בוועדת הכספים בנושא תקציב משרד התקשורת, התייחס השר לסוגיית ערוץ 7, שנסגר לפני כחודש וחצי, והודיע כי בימים הקרובים ייפגש עם שר המשפטים יוסף לפיד במטרה להגיע להסדר, שיאפשר את פתיחתו המחודשת של הערוץ.

 

אולמרט ציין כי במהלך המו"מ עם מנהלי ערוץ 7, הוצע להם לפתוח ערוץ רדיו דיגיטלי באחד מהתדרים הבודדים שנותרו לשידור בישראל.

 

"השתלחויות הימין עשו את שלהן"

 

במועצת יש"ע הביעו קורת רוח מהדברים: "הצעד יתקן ולו במעט את הדברים שאמר אולמרט לאחרונה", אומרים במועצה, ומוסיפים: "הצדק מחייב את פתיחת ערוץ 7 מחדש, כמו גם ההגיון והדמוקרטיה. הדבר יאפשר פתחון פה לציבור גדול שחש מאוים במחינה פוליטית. זהו כלי ביטוי חשוב".  

 

במשאל, כצפוי, מתנגדים למהלך. ח"כ איתן כבל (עבודה) אמר כי "בימים אלה ממתינים מנהלי ושדרי ערוץ 7 לגזר-הדין על הפעלה פיראטית של רדיו זה, ואין הם ראויים לקבל פרס מהשר אולמרט על התנהגותם". בפנייה אישית לאולמרט, אמר כבל: "נראה שנבהלת מאומץ הלב שגילית בשבוע האחרון, ואתה מתחיל את הפעילות הפוליטית שלך לקראת ישיבת מרכז הליכוד הקרובה".

 

ח"כ אילן ליבוביץ' משינוי מגנה בחריפות את כוונתו של אולמרט: "לא מובן לי איך יכול שר בישראל לקדם הפרת חוק כה בוטה. זהו פרס לאנשים שהורשו בהפעלה בלתי חוקית של אמצעי תקשורת". יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון: "תמוה בעיני ששר התקשורת נותן יד להפרת החוק ולאילו שבית המשפט הרשיע".

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) סבור כי "ההשתלחויות של הימין באולמרט עשו את שלהן". לדברי טיבי, "התקשורת הממלכתית בכללותה הפכה להיות ערוץ 7, ולכן הוא מיותר לחלוטין, אין מקום לפרס שניתן למתנחלים". 

 

בהכנת הידיעה השתתפו מירב כהן, אילן מרסיאנו ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לימין שוּר. אולמרט
צילום: גלי תיבון
כולם ערוץ 7. טיבי
צילום: גלי תיבון
הערוץ ישוב וישדר?
מומלצים