שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שרון לא פוחד מהדמוגרפיה: "הזמן פועל לטובתנו"
  בוועידת ישראל לעסקים עקץ ראש הממשלה את ה"מומחים מטעם עצמם" (אולמרט?), שמתריעים מפני האיום הדמוגרפי ואובדן הרוב היהודי. הוא הבהיר כי בקרוב מאוד הציבור ישמע על תוכניותיו - כולל צעדים חד-צדדיים מול הפלסטינים. מתי זה יקרה? כנראה שוב ב"כנס הרצליה"

  "בשבועות הקרובים אציג בפני הציבור והגופים הרלוונטיים את כוונותיי". כך אמר אמש (יום ב') ראש הממשלה, אריאל שרון, בהתייחסו לאפשרות שישראל תנקוט צעדים חד-צדדיים מול הפלסטינים.    

   

  ראש הממשלה נאם בוועידת ישראל לעסקים במלון "דיוויד אינטרקונטיננטל" בתל-אביב. את רוב דבריו הקדיש לנושאים הכלכליים. "בשלוש השנים האחרונות

  שרויה מדינת ישראל במערכה קשה", אמר לתעשיינים ואנשי העסקים באולם. "מערכה שנכפתה עלינו על-ידי ארגוני הטרור הפלסטינים. ההיבטים של המערכה הזאת נוגעים לא רק לזירה המדינית והביטחונית, אלא גם לזירה אותה אתם מכירים טוב מכל -  הזירה הכלכלית".

   

  מנחה האירוע, עורך "גלובס" חגי גולן, אמר במספר הזדמנויות כי הוא מקווה שראש הממשלה יסיר את הערפל מעל תוכניותיו המדיניות: "האופק המדיני הוא בגדר חידה, וזה מה שהציבור כאן מצפה לשמוע", טען.

   

  אך שרון שוב התחמק. בנימה מבודחת, הוא פנה לקהל השומעים, שכלל גם עיתונאים רבים, ואמר: "הבנתי שציפיתם לגילויים מדיניים. אז אני כבר מזמין אתכם לכנס אחר, שם אני עומד לדבר על הנושאים האלה".

   

  נראה שאת משנתו המדינית יציג ראש הממשלה בעוד כעשרה ימים, ב"כנס הרצליה", שם התייחס בעבר לראשונה לצורך בהקמתה של מדינה פלסטינית.

   

  עם זאת, מידע חלקי שרון נידב כבר עתה: "באשר לזירה המדינית, כידוע לכם, הודעתי כי אינני שולל צעדים חד-צדדיים, אם נגלה כי הפרטנרים הפלסטינים שלנו אינם מוכנים להשגת הסדר ביננו ובינם על-פי 'מפת הדרכים'. בימים הקרובים בכוונתי לקיים שורת התיעצויות".

   

  "מומחים בשם עצמם"

   

  בביקורת מרומזת לטוענים כי ישנו איום דמוגרפי על הרוב היהודי בישראל (אליהם נוסף לאחרונה גם השר אהוד אולמרט), אמר שרון: "אני מקווה שהקשיים שניצבים בדרכנו לא גורמים לאיש לאבד את האופטימיות. ההיסטוריה מלמדת שמאז הקמת התנועה הציונית, וביתר שאת מאז קום המדינה, הזמן פועל לטובתנו.

   

  "אני מכיר את הנטייה של פרשנים ומומחים מטעם עצמם לדבר על-כך שהזמן פועל לרעתנו. היישוב היהודי מנה רק 56 אלף איש לאחר הצהרת בלפור, פחות מ-650 אלף עם הכרזת המדינה ואילו כיום מונה המדינה שבעה מיליון תושבים, מתוכם כמעט 5.5 מיליון יהודים. נראה שכאלה אנחנו".     

   

  כאמור, מרבית הנאום הוקדש לסוגיות כלכליות: "כשתושג התקדמות מדינית בדרך זו או בדרך אחרת", אמר ראש הממשלה, "אין לנו שום כוונה להזניח את הזירה הכלכלית".

   

  שרון חלק שבחים לעצמו, לממשלה ולבנק ישראל: "המדיניות הממשלתית להשגת יציבות משולבת במדיניות בנק ישראל הצליחה. האינפלציה, שיעורי הריבית ושערי המטבע יציבים ואנחנו רואים בתקופה האחרונה גם עליה בשוקי ההון - כל זאת בשל האמון שרוכש הסקטור הפרטי. הרפורמות האלו היו דבר לא קל בכלל, זה הצריך עמידה נחושה מאוד שלי, של הממשלה בראשותי ושל שר האוצר נתניהו".

   

  עם זאת, ראש הממשלה לא יכל שלא לשגר "עקיצה" לעברו של נתניהו: "אני רוצה לומר לכם ששר האוצר עובד קשה מאוד", אמר שרון, והוסיף, לקול צחוקי הקהל: "אני לא יודע אם גם בעבר הוא עבד בשעות הקטנות, יחד עם שכני וידידי עמיר פרץ".


  פורסם לראשונה 08/12/2003 21:28

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 1
  לא מודאג. שרון בוועידת ישראל לעסקים
  צילום: ערוץ 1
  צילום: פייר תורג'מן
  גם הוא במזהירים. אולמרט
  צילום: פייר תורג'מן
  מומלצים