שתף קטע נבחר

בליכוד: הנגבי יוצא נגד אולמרט

השר לביטחון פנים יוצא במתקפה חריפה נגד עמיתו לליכוד, אהוד אולמרט, בעקבות דבריו על הצורך בצעדים חד צדדיים מול הפלסטינים. "הוא אימץ את עמדת שלום עכשיו, יש מספיק ביילינים במפלגות אחרות", האשים הנגבי בכנס גדול של תומכיו. הנגבי אמר לחברי המרכז בקהל בדיוק את מה שרצו לשמוע

"כשראיתי את הראיון עם אהוד אולמרט, התחושה הראשונה שלי היתה של עצב. זה עצוב שאדם שגדל במשפחה כמו שלו, מאמץ את כל עולם המושגים התבוסתני של שלום עכשיו".

 

הדובר: השר לביטחון פנים, צחי הנגבי, השר הראשון בליכוד שיוצא אמש (יום ב') בגלוי ובחריפות נגד דבריו של עמיתו למפלגה בדבר הצורך בצעדים חד צדדיים מול הפלסטינים. הנגבי כינס אתמול כאלף חברי מפלגה, בהם מאות חברי מרכז, בגני התערוכה בתל אביב, כדי לאותת לכל מי שהספיק לשכוח כי הוא עדיין בשטח - וכוחו רב.

 

במתקפה על אולמרט, שעצם איזכור שמו זכה לשריקות בוז בקהל, לא השאיר הנגבי מקום לספק: "הוא הציע להסתתר מאחורי חומה, בלי הסדרי שלום. תפסיקו לזנב בנו. מה נקבל בתמורה לרעיון הגאוני של אהוד אולמרט? נקבל טרור שרק הולך ומתעצם. לא נקבל שלום, לא ביטחון ולא נתמודד עם המשבר הדמוגרפי".

 

הנגבי אמר לחברי המרכז בקהל בדיוק את מה שרצו לשמוע בנושא: "המרכז צריך לקבוע את עמדת הליכוד, לפני שייקבעו עובדות בשטח. יש מספיק ביילינים בכל המפלגות האחרות. יש כאלה גם בממשלה ששכחו מה השורשים שלהם".

 

הנגבי המשיך לעסוק בנעשה בתוך הליכוד: "לצערי, כפי שכולם יודעים, משהו לא בריא עובר עלינו", אמר לנוכחים. "יש לי תחושה שחברי הליכוד מהווים מטרד לראשי הליכוד. הם לא סוגרים את הוועידה כדי שהיא לא תהפוך למרכז, וחושבים שהתסיסה הפנימית תעבור מעליה. יש עכשיו שיתוק לא מקובל, וחייבים לקיים חיים פוליטיים בתנועה. חייבים להחיות את התנועה הזאת. את המסר הזה העברתי גם לראש הממשלה וגם לאחרים. צריך להפסיק את הסחבת ולחזור לנהל חיים דמוקרטיים בתנועה".

 

הוא פנה שוב לחברי המרכז: "יש מי שמנסה לחסל את מרכז הליכוד. יש מי שמנסה להפוך אותו לכלי חלול באמצעות חקיקה בכנסת. ידידים טובים שלנו, שרים בכירים שנפגעו בבחירות האחרונות, מובילים את זה, ואין להם אומץ לבוא ולעמוד מולכם. הם בחרו בדרכים עוקפות ליכוד. אנשים שנמצאים בכנסת אך ורק בזכות חברי מרכז הליכוד, מנסים לקעקע את המרכז. זה שיא הציניות. בישיבת הוועידה הבאה צריך להכניס סעיף בחוקה שאומר כי כל ח"כ שלא מכבד את החלטות המרכז, לא יוכל להתמודד מטעמנו בבחירות הבאות".

 

הנגבי "חגג" עם תומכיו את העובדה שהעתירה לבג"ץ לא הצליחה להעביר אותו מתפקידו, למרות חקירתו בפרשת "דרך צלחה". הוא אמר לתומכים: "שואלים אותי איך אפשר לעמוד זקוף מול כל כך הרבה זדון, בג"צים וכתבות. התשובה לא מסובכת: התביישתי לוותר. אני לא מוכן להתחנף לתקשורת ואני מאמין בצדקת דרכנו".

 

לאחר מכן מנה הנגבי את מה שהוא רואה כהצלחותיו במשרד לביטחון פנים: מעצרו של מנהיג התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח ("כשראיתי את חומר החקירה, החלטתי שאת האנשים האלה צריכים לשים מאחורי סורג ובריח"), הריסת מסגד המריבה בנצרת ("האמריקנים לא הבינו איך קבוצה קיצונית כופה עצמה על מדינה ריבונית. עכשיו כבר לא נשאר זכר למבנה") ופתיחת הר הבית למבקרים יהודים ("זו חרפה שרוצח יהודים מכתיב שאף יהודי לא ידרוך בהר הבית. המשימה שלי היתה להשיב ליהודים את המקום הקדוש ביותר"). דבריו התקבלו בהתלהבות רבה.

 

בסוף דבריו הודיע הנגבי כי בכוונתו להתמודד על ראשות המרכז, "כדי לשמור אותו עצמאי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
הנגבי. יש מספיק ביילינים
צילום: ג'ו קוט
צילום: פייר תורג'מן
אולמרט. "זה עצוב"
צילום: פייר תורג'מן
מומלצים