שתף קטע נבחר

מופז למתנחלים: נפנה מאחזים מאויישים השבוע

שיחות מתוחות וללא הסכמה בין שר הביטחון לראשי הנהגת המתנחלים: מופז הבהיר כי בכוונתו לפנות גם מאחזים מאוישים, פנחס ולרשטיין עזב את הפגישה באמצע. שני הצדדים ישובו ויוועדו השבוע

משבר בין ראשי מועצת יש"ע לבין שר הביטחון, שאול מופז: אמש (יום ב') הסתיימו השיחות אודות פינוי המאחזים המתוכנן ללא הסכמה.

 

שר הביטחון נפגש עם ראשי מועצת יש"ע בלשכתו בתל-אביב, לבקשתם, בעקבות הדיווחים על הכוונה לפנות בקרוב שורה של מאחזים, בהם מאוישים. שר הביטחון שטח בפני ראשי המתנחלים את השלבים המתוכננים בקרוב, במסגרתם אמורים כבר השבוע להתפנות 3 מאחזים בלתי מאויישים.

 

עם זאת, הדגיש מופז כי הוא מתכוון לפנות גם מאחזים מאויישים בלתי חוקיים כבר בזמן הקרוב. מדובר בין היתר במאחז מיגרון, השוכן בין פסגות לבית אל (מצפון לירושלים) וכן במאחז עמונה. "נפנה יותר ממאחז מאוייש אחד", הבהיר שר הביטחון.

 

בעקבות הדברים האלה נוצרה אווירה מתוחה בין הצדדים: ראש מועצת בנימין, פנחס ולרשטיין, עזב את המקום עוד לפני תום הפגישה לאחר ששמע את שמות המאחזים שבכוונת מערכת הביטחון לפנות, המרוכזים בעיקר בגזרת בנימין. 

 

ולרשטיין הבהיר עוד טרם כניסתו לפגישה: "נושא פינוי מאחזים מאויישים הוא לא משחק. מבחינתי נסיון לפנות מאחז מאוייש זה כמו לפנות יישוב. ונצטרך לשבור את הכלים במצב כזה". הצדדים סיכמו להיפגש פעם נוספת עוד השבוע.

 

מחוץ לפגישה נערכה הפגנה של תנועת "שלום עכשיו", שאנשיה דרשו "להפסיק לטייח ולעבוד על הציבור ולפנות מייד את כל המאחזים בשטחים". המפגינים החזיקו שלטים שכותרתם: "מופז מאחז עיניים" ו"לצאת מהשטחים עכשיו".

 

סיעת האיחוד הלאומי תערוך היום דיון דחוף בעקבות הכוונה לפנות מאחזים: לדברי ח"כ אריה אלדד, "בהחלטה על פינוי מאחזים מאויישים מצטרף מופז לתחרות של מי יוותר יותר לערבים וייכנע מהר יותר לאמריקנים".

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. גם מאוישים
צילום: עמית שאבי
צילום: שאול גולן
ולרשטיין. יצא באמצע
צילום: שאול גולן
מומלצים