שתף קטע נבחר

שרון דיבר על "הזזת יישובים"; מועצת יש"ע: תתפטר

ראש הממשלה אמר לחברי ועדת חוץ וביטחון כי הוא דבק במפת הדרכים, אך מכין במקביל אלטרנטיבה שתופעל במידה והפלסטינים לא יילחמו בטרור, כפי שהתחייבו. המהלך הזה יכלול גם "הזזת ישובים". בכיר באמ"ן: ההודנה נכשלה לפי שעה

ראש הממשלה, אריאל שרון, גילה היום (ג') בישיבת ועדת חוץ וביטחון של הכנסת כי הוא מכין "מהלך ביטחוני מורכב וחד צדדי" שיכלול גם "הזזת ישובים".

 

שרון אמר לחברי הכנסת כי הוא דבק בתוכנית "מפת הדרכים", אך יחד עם זאת מכין אלטרנטיבה מדינית שתצא לפועל כאשר יוכח שהפלסטינים לא ממלאים את שלב א' של מפת הדרכים, כלומר המלחמה בטרור.

 

כשנשאל ראש הממשלה לאופי המהלך שהוא יוזם, השיב: "מורכב, קשה, שנוי במחלוקת, שעדיין טעון בדיקה וכשיהיה סופי אודיע על כך לציבור". הוא סירב לכל ההפצרות של חברי הוועדה לחשוף פרטים אודות התוכנית, אך אמר רק כי יכלול ככל הנראה "הזזה של ישובים".

 

"אני לא מאמין לאף מילה שלך", אמר בתגובה ח"כ יוסי שריד. "אין לך בראש שום תוכנית ממשית, גם הנאום שלך בכנס הרצליה צפוי לכלול את כל הקלישאות הרגילות על ויתורים כואבים".

 

גם יו"ר סיעת המפד"ל, שאול יהלום, תקף: "אם משמעות התוכנית שלך היא הורדת יישובים קבועים - המפד"ל לא תהיה חלק מהממשלה".

 

ראש הממשלה הוסיף ואמר כי הנחה את מערכת הביטחון לתת הקלות לפלסטינים והבטיח כי יעקוב אחרי הביצוע באופן אישי. עוד סיפר ראש הממשלה כי צפויה פגישה בינו לבין ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, וכי הלשכות של שני הצדדים עובדות כעת על תיאום הפגישה.

 

בסקירה קודם לכן בפני הוועדה אמר גורם בכיר באמ"ן כי על פי ההערכה במערכת הביטחון, הניסיון ל"הודנה" בין הפלגים הפלסטינים נכשל. לשאלת חברי הוועדה האם ההודנה גוועה לחלוטין השיב הבכיר כי עדיין "ישנם גישושים", אך כפי שהמצב נראה כרגע הסיכויים קלושים.

 

מועצת יש"ע: תתפטר

 

ובינתיים, לא רק מימין מביעים התנגדות לתוכנית שרון: שר הפנים, אברהם פורז, אמר בתגובה לדברי ראש הממשלה כי "אינני חושב שאנו יכולים להחזיק בשטחי 67' ואני מתנגד לכל מפעל ההתנחלויות - אך אני מתנגד לפינוי חד צדדי של יישובים כיוון שאני בעד הסכם עם הפלסטינים".

 

פורז הוסיף: "אני חושש שצעד חד צדדי מבטא ייאוש מכל סיכוי להסדר. יש לנסות להגיע להסכמים עם ממשלת אבו עלא ולא לעשות צעדים חד צדדיים".

 

השר עוזי לנדאו מהליכוד הגיב: "ההתבטאויות בדבר צעדים חד צדדים כבר גורמות נזק לישראל ולמלחמתה בטרור. שוב זוכים הפלסטינים להישגים מדיניים על אף שאינם ממלאים את חלקם במפת הדרכים ואינם נלחמים נגד הטרור. דיבורים כאלה רק מרחיקים את השלום".

 

מועצת יש"ע דורשת מראש הממשלה להתפטר: "הטרנספר שמציע שרון נגד יהודים אינו חוקי ואינו מוסרי. עקירת יהודים מביתם שבארץ ישראל נוגדת את הציונות ונותנת פרס לטרור. ראש ממשלה שמחליט על עקירת ישובים וגירוש יהודים מאבד את זכותו להמשיך ולמשול". 


פורסם לראשונה 09/12/2003 11:44

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון. מהלך חד צדדי
צילום: איי פי
צילום: דודו פריד
שריד. לא מאמין לך
צילום: דודו פריד
צילום: איי פי
אבו עלא. פגישה בקרוב
צילום: איי פי
מומלצים