שתף קטע נבחר

הוגש כתב האישום נגד מרדכי

בבית משפט השלום בירושלים הוגש הבוקר כתב האישום נגד יצחק מרדכי. מרדכי מואשם במעשה מגונה בנסיבות מחמירות, במעשה מגונה ובהטרדה מינית בשלושה מקרים

כתב אישום נגד ח"כ יצחק מרדכי הוגש הבוקר (יום א') לבית משפט השלום בירושלים. זאת, לאחר שבשבוע שעבר הודיע יצחק מרדכי לוועדת הכנסת כי הוא אינו מתנגד להסרת חסינותו והוועדה אישרה את ההחלטה. לפי כתב האישום, מרדכי מואשם בביצוע מעשה מגונה בנסיבות מחמירות, במעשה מגונה ובהטרדה מינית, של שלוש נשים. מדובר על תקופה הנמשכת מהימים ששימש אלוף פיקוד הצפון, דרך התקופה שבה כיהן כשר ביטחון, וכלה בימי כהונתו כשר תחבורה בממשלת ברק. להלן עיקרי כתב האישום:

מתלוננת מס" 1: מעשה מגונה בנסיבות מחמירות

המתלוננת א' שירתה בין השנים 1994-1992 בלשכתו של הנאשם, שכיהן באותה עת כאלוף פיקוד הצפון בצה"ל. סמוך לתחילת שירותה בלשכתו, במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר 92' ובסמוך לכך, נהג הנאשם במספר רב של הזדמנויות לעשות בגופה של המתלוננת מעשים מגונים ללא הסכמתה.
סמוך לחודש ספטמבר 92' הזמין הנאשם את המתלוננת לבית-קפה באזור בת-יער הסמוכה לצפת, כדי לשוחח עמה על נושאי עבודה כביכול. לאחר שיצאו מבית הקפה סטה הנאשם מהדרך, עצר את מכוניתו באזור שומם מאדם, רכן על גופה של המתלוננת שישבה לצידו במושב הקדמי - וניסה לפתוח את כפתורי חולצתה - אולם עקב התנגדותה, לא עלה הדבר בידיו.
לפי כתב האישום, מרדכי ניסה להחדיר את לשונו לפיה. כדי להתגבר על התנגדותה, לחץ הנאשם באצבעות ידיו בכוח על לחיה של המתלוננת והורה לה לפתוח את פיה. היא ניסתה להדוף אותו וביקשה ממנו לחדול ממעשיו, אך ללא הועיל. משהבין כי המתלוננת נחושה בהתנגדותה למעשיו, הירפה הנאשם בכעס מאחיזתו, הניע את המכונית והותיר אותה במקום מבודד.
ב-25.10.92 או בסמוך לכך, בשעות הערב, עמד הנאשם לנסוע במכוניתו ממטה פיקוד הצפון לביתו שבנתניה. מאחר שהמתלוננת היתה מעוניינת לשוב לביתה שמדרום לתל-אביב, הציע לה הנאשם להצטרף אליו ואל נהגו לנסיעה האמורה. משנכנסו למכוניתו, נהג הנאשם לביתו שבנתניה והסביר זאת ברצונו "להתרענן" בטרם ימשיכו בנסיעה.
משהודיעה המתלוננת כי בכוונתה להמתין לו במכונית, שיכנע אותה הנאשם לעלות עמו לדירה לפרק זמן קצר. מייד עם כניסתם לדירה, פנה הנאשם למקלחת, ממנה יצא לאחר דקות אחדות כשהוא עירום ולמותניו מגבת בלבד. מרדכי התיישב על ספת הסלון לצידה של המתלוננת, ובמפתיע נשכב על גופה וניסה להפשיטה מבגדיה בניגוד לרצונה. כל אותה העת חזר הנאשם ונישק את המתלוננת כשהוא מונע ממנה בכוח גופו להשתחרר מאחיזתו.

מתלוננת מס' 2: מעשה מגונה

באמצע שנות ה-90' הכיר הנאשם את המתלוננת נ' ואת בעלה. במהלך המחצית השנייה של שנת 96', כשהנאשם כיהן בתפקיד שר הביטחון, הועלתה בשיחות בין השניים האפשרות להעסקתה של המתלוננת במשרד הביטחון. הוא הזמינה לדירתו בשכונת מוצא, שם הזמין אותה לשבת על ספת הסלון, והתיישב לצידה. לאחר דקות אחדות של שיחה, קרב הנאשם במפתיע אל המתלוננת, פתח את רוכסן מכנסיו, השכיב את המתלוננת על הספה ורכן על גופה, כשהוא גובר בכוח גופו על התנגדותה.

מתלוננת מס" 3: מעשה מגונה בנסיבות מחמירות, הטרדה מינית

בראשית חודש אוגוסט 99' החלה המתלוננת ש' לעבוד במשרד התחבורה, בלשכתו של הנאשם, ששימש באותה העת כשר התחבורה. ביום שישי ה-25.2.2000, עבדה המתלוננת פעם בלשכת השר בתל-אביב. בתום יום העבודה, בעת שנותרו לבדם בלשכה, הורה הנאשם למתלוננת להיכנס לחדרו, והזמינה לשבת לידו על הספה בחדר. משסירבה, משך בידו את המתלוננת, השכיבה על הספה, רכן על גופה, החדיר את כף ידו אל מתחת לחולצתה וליטף את ביטנה סמוך לחזה - כל זאת ללא הסכמתה.
המתלוננת הצליחה להשתחרר מאחיזתו של הנאשם תוך שהיא מבטאת במילים מפורשות כי אין ברצונה לקיים עמו מגע גופני מכל סוג שהוא, ומייד קמה מהספה ופתחה את דלת החדר כדי לצאת מן הלשכה. הנאשם טרק בכוח את דלת חדרו, נצמד לגופה של המתלוננת כשגבה אל הקיר, ולמרות התנגדותה ליטף במשך שניות אחדות את ישבנה.
טרם הוגש כתב הגנה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
מרדכי. כתב אישום חמור
שאולי שם טוב
מומלצים