שתף קטע נבחר

חגיגה בירוחם: המעלית הראשונה הגיעה

בטקס השקה רשמי ומסיבה רבת-משתתפים ציינו אתמול את פתיחת "עידן המעלית" בעיירה הדרומית. תושבים רבים באו לנסות את החידוש, המשרת בניין שתי קומות בלבד. אגב, בירוחם אין גם רמזורים – בינתיים

בעיירה ירוחם חגגו אתמול (יום ג') חג קטן, כך דיווח היום "ידיעות אחרונות": בבניין קופת-חולים הכללית ביישוב נחנכה המעלית הראשונה בתולדות ירוחם. האירוע צוין במסיבה רבת-משתתפים, שכללה את בכירי המועצה המקומית.

 

תושבים רבים ולקוחות של המרפאה באו לנסות את ה"פלא" המקומי החדש, המשרת בניין בן שתי קומות בלבד. המעלית נועדה לאפשר לחולים, לקשישים ולנכים לקבל טיפול רפואי בקומה השנייה בקופת החולים. מנהלת המרפאה, ד"ר רויטל חברוני, סיפרה כי עד כה נאלצו רופאים לרדת מהקומה השנייה לקומה הראשונה כדי לבדוק את אלה שהתקשו לטפס במדרגות.

 

"הגיעו לפה אנשים שראו מעלית בפעם הראשונה בחייהם", סיפרה ד"ר חברוני. "כמה מהם נכנסו למעלית ופשוט המתינו שהדלת תיסגר והמעלית תיקח אותם לקומה השנייה. הם לא ידעו שצריך ללחוץ על כפתור. כשהדלת נסגרה והאור כבה – הם נכנסו ללחץ".

 

לאור אירועי היום הראשון להפעלת המעלית, הוחלט במרפאה כי הרופאים יצטרכו ללוות את החולים במסע במעלית ולהראות להם כיצד משתמשים בה.

 

בירוחם חיים כ-9,000 תושבים המתגוררים בעיקר בבתים צמודי קרקע או בבלוקים של עד שלוש קומות. בעיירה עדיין אין רמזורים ויש כספומט אחד. מצד שני, אוויר נקי וטוב כמו שיש בנגב אין להשיג בערי המרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
חונכים את הפלא החדש
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים