שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אקו"ם: יוסי מר חיים יקבל פרס מפעל חיים

  יצירת השנה בתחום המוזיקה הקונצרטית היא "דיאלוג לצ'לו ולתזמורת סימפונית" של ברדנשווילי. לראשונה יוענק פרס ליוצרים בתחום המוזיקה האלקטרונית

  פרס מפעל חיים למלחין בתחום המוזיקה הקונצרטית יוענק השנה על-ידי אקו"ם ליוסי מר חיים. גובה הפרס עומד על 20 אלף שקל והוא יוענק לזוכה במסגרת חלוקת פרסי אקו"ם השנתית שתיערך ב-19 בפברואר באולם תיאטרון יהלום שברמת גן.

   

  ועדת השיפוט שכללה את נחום אמיר, בנימין בר-עם ורון וידברג, הגדירה את הזוכה כאחד היוצרים המוזיקליים המקוריים והעתידניים ביותר שצמחו בארץ. בנימוקי השופטים נכתב: "מר חיים הוא מן הראשונים בארץ שהכירו בחשיבותה ובמרכזיותה של המוזיקה ה'קלה' – הג'ז וסגנונות הרוק לדורותיהם – כגורם המפרה ומעדכן את דרכי החשיבה המוזיקלית האקדמית המשויכת בדרך כלל ליצירה המוזיקלית 'הרצינית'. באישיותו ובפעילותו הוא מסמן נקודת חיבור בין תחומי יצירה שלכאורה המפגש ביניהם הוא בלתי אפשרי: המוזיקה לתיאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה ולמחול, אופרת הרוק 'מאמי', עבודה ויצירה עם הרכבי רוק וג'ז מתקדם, מוזיקה למיצגים ולמיצבים המוצגים בארץ ובאירופה - וכל זאת לצד שורה ארוכה של יצירות שבוצעו על הבימה הקונצרטית וזכו להערכה על-ידי הקפדנים שבמאזינים ובמבקרים".

   

  בין יצירותיו החשובות של מר חיים אפשר לציין את האופרה "איוב", הקנטטה "מגילת העצמאות 80", יצירות להרכבים קאמריים וקוליים כמו "מכתב", "סקס, מכונית ואהבה" ו"הבוקר יבוא".

   

  בפרס הישג השנה בתחום המוזיקה הקונצרטית ע"ש מנחם אבידום, זכה יוסף ברדנשווילי על יצירתו "דיאלוג לצ'לו ותזמורת סימפונית". גובה הפרס שיוענק לברדנשווילי, שזכה לפני שלוש שנים בפרס מפעל חיים מטעם אקו"ם, עומד על עשרת אלפים שקלים. חבר השופטים כתב בנימוקיו: "היצירה משלבת בצורה מופלאה, עולם מוזיקלי עכשווי עם הדים מן העבר הפקטי של המלחין הספוג זיכרון, געגועים וחלומות".

   

  פרסים נוספים שיוענקו במסגרת זו: פרס עידוד פרסום היצירה לג'ון בוסטוק על יצירתו "When Thou My Love Who"; פרס ליצירה המוגשת בעילום שם לתזמורת יוענק לאהרון חרל"פ על קונצ'רטו לבסון ופרס נוסף להרכב קאמרי יוענק לראובן קז'ילוטי על יצירתו "Concertstuck". גובה פרסים אלה יעמוד על עשרת אלפים שקלים לכל אחד מהיוצרים.

   

  לראשונה בתולדות פרסי אקו"ם החליט דירקטוריון האיגוד להעניק השנה פרס נוסף בתחום המוזיקה האלקטרונית. הפרס יוענק ליוצרים גיא גרבר ועדי גלברט. בצוות השיפוט בתחום זה ישבו ניב הדס, נדב רביד וארי בן שבתאי. הפרס בסכום עשרת אלפים שקלים יחולק שווה בשווה בין השניים.

   

  לפני כשבועיים פרסמה אקו"ם את שמות הזוכים בפרסי הזמר העברי. בסך הכל יוענקו במהלך הטקס 22 פרסים ליוצרים ישראלים בסכום כולל של 225 אלף שקל.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים