שתף קטע נבחר

הרב אליהו: על הממשלה להתפטר אם תפנה מאחזים

רבני יש"ע לא לבד: הרב מרדכי אליהו, לשעבר הרב הראשי לישראל ממנהיגי הציונות הדתית, מבהיר כי הריסת יישוב או פינוי מאחז היא "כניעה לתכתיבים" ו"ביזיון ארץ ישראל". הוא מבטיח להגיע אישית לכל נקודה שתעמוד בפני פינוי. מועצת יש"ע עורכת כינוס חירום מחשש לפינוי מאחזים ויישובים

מועצת יש"ע מתכנסת הערב (יום ב') לדיון חירום, בעקבות כוונת ראש הממשלה ושר הביטחון לפנות מאחזים מאוכלסים, ובעתיד הרחוק יותר, אולי גם התנחלויות.  

 

הבוקר פונה המאחז הלא מאוייש חוות שקד. המתנחלים מעריכים כי בקרוב מאוד יפונה המאחז המאוכלס מיגרון, שהשוכן בסמוך להתנחלות עפרה, וכי מייד לאחריו יפונו עוד מספר מאחזים מיושבים.  

 

מועצת יש"ע הקימה מאהל במיגרון, במטרה לקלוט את המתנחלים שהגיעו למקום כדי להביע התנגדות לפינוי המתוכנן. לטענת סגן שרת החינוך, צבי הנדל, מדובר במאחז חוקי שנבנה באישור.

 

לקראת כינוס מועצת יש"ע פירסם הרב מרדכי אליהו גילוי דעת, בו הוא קורא לשרים ולחברי הכנסת להתפטר מתפקידם לאלתר, אם יוחלט עם פינוי ישוב או מאחז יהודי ביהודה, שומרון ועזה.

 

"הריסת ישוב או פינוי מאחז אינה מבטאת שלטון אלא ההיפך, זו כניעה לתכתיבים", כותב אליהו, לשעבר הרב הראשי של ישראל ואחד הרבנים המשפיעים ביותר בזרם הציונות הדתית. הוא מבטיח להגיע בעצמו לכל נקודה שתעמוד בפני פינוי, וקורא לציבור להצטרף אליו.     

 

"עת לעשות לאדוניי", כותב אליהו. "אני קורא בזה לכל שרי הממשלה ולעומד בראשה, 'אל נא אחי תרעו'. כן אני קורא לכל חברי הכנסת ולכל מי שבידיו למנוע בזיון של ארץ ישראל, היינו למסור חלקים ממנה לאחרים. אם יוחלט על פינוי ישובים יהודיים יש על שרי הממשלה וחברי הכנסת התומכים בממשלה להתפטר.

 

"הריסת יישוב או פינוי היא תהליך חמור מאוד. חז"ל אומרים שארץ ישראל מוחזקת לנו מזמן אברהם אבינו על-פי שאמר הקב"ה לאברהם 'קום התהלך בארץ לאורכה ולרוחבה כי לך אתננה'. ידוע לי כי היישובים והמאחזים ביהודה ושומרון הוקמו באישור ממשלת ישראל או בידיעת הדרג המדיני. הריסת ישוב או פינוי מאחז אינם מבטאים שלטון אלא ההיפך, זו כניעה לתכתיבים.

 

"אני קורא לכל הציבור ולתלמידי 'מי ל-ה' אלי', כמו שקראו החשמונאים בימים ההם כעת הזאת. בואו עמי, מי ברכב ומי ברגל, לכל ישוב יהודי שעומדים לפנות, לשם שמיעת שיעור תורני בנושא 'ישוב ארץ ישראל'. השיעור יינתן על ידי במרכז היישוב מדי שלוש שעות מפרסום הידיעה על הכוונה להריסת היישוב ואני מקווה שהיה לא תהיה".

 

רן כהן: הרב אליהו מבזה את המדינה  

 

ח"כ רן כהן (מרצ) אמר בתגובה: "הגיעה העת לחתוך אחת ולתמיד את הקשר הגורדי הטמא בין הדת לפוליטיקה, צריך להרחיק רבנים שהם עסקנים פוליטיים קטנים מהחיים הציבוריים בישראל".

 

לדבריו, "הרב אליהו מדבר על ביזיון ארץ ישראל אולם דבריו הם למעשה ביזוי מדינת ישראל, הדת היהודית והערכים היהודים".

 

ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי) אמר: "חבל שמי שהיה הרב הראשי לישראל בוחר לפלג את העם בצורה כה בוטה וקיצונית. מן הראוי שיתעדכן עם שר הביטחון ואז היה מבין שאין בכוונתו לפנות מאחזים וכל התבטאויותיו של השר מופז הן התבטאויות סרק".

 

בתנועת שלום עכשיו אמרו בתגובה כי "גם אם תצליח הנהגת המתנחלים לגרום לשינוי פרסונלי של הממשלה, עדיין לא ניתן יהיה להסתיר את העובדה כי מרבית הציבור אינו תומך במתנחלים ורוצה לראות בפינוי מאחזים והתנחלויות כבר כעת". 


פורסם לראשונה 15/12/2003 17:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב מדרכי אליהו
צילום: זום 77
צילום: איי פי
"ביזיון הארץ". פינוי מאחז בשטחים
צילום: איי פי
מומלצים