שתף קטע נבחר

לאן הולכים כספי משרד הרווחה?

פרסום ראשון: משרד הרווחה ביקש לקיים פאנל חברתי ב"כנס הרצליה", בראשות השר אורלב. המארגנים דרשו 40 אלף שקל, וקיבלו. "כנס הרצליה", בתגובה: השר יעביר מענק של 15 אלף שקלים בלבד

האם כספי הרווחה הולכים לנזקקים? ל-ynet נודע כי שר הרווחה, זבולון אורלב, ינחה ביום חמישי פאנל חברתי ב"כנס הרצליה" במרכז הבינתחומי, במימון משרדו. ל-ynet נודע כי עלות נאומו של שר הרווחה בכנס עומדת על 40 אלף שקלים.

 

משרד הרווחה פנה למארגני "כנס הרצליה" בבקשה לעלות את נושא הרווחה על סדר היום בשל חשיבותו ובניגוד לכנסים בעבר, בהם הנושא היה מדיני-ביטחוני היה החלק העיקרי בדיונים.

 

מארגני הכינוס הבהירו בתגובה כי השתתפותו של אורלב תהיה על חשבון משרד הרווחה, ואלה הסכימו מייד לדרישת התשלום.

 

בסופו של דבר הוסכם כי השר אורלב יעמוד בראש המושב: "לכידות ופערים בחברה" שיתקיים ביום חמישי בבוקר, ויוצג בו דו"ח בנושא.

 

בכנס ישתתפו גם פרופ' אברהם פרידמן, דיקן בית הספר לממשל במרכז הבינתחומי בהרצליה; ד"ר יגאל בן שלום מהמכון למדיניות ואסטרטגיה ב"בינתחומי"; ד"ר מומי דהאן מהאונ' העברית; ד"ר ג'וני גל, בית ספר לעבודה סוציאלית, האונ' העברית, ופרופ' הלל שמיר, דיקן בית הספר לעבודה סוציאלית באונ' העברית.

 

"רצינו שהנושא החברתי יעלה לדיון"

 

דובר משרד הרווחה, נחום עידו, אישר ל-ynet את דבר התשלום. "רצינו שהנושא החברתי יובא לדיון. ללא תקצוב של משרד הרווחה הפאנל לא היה מתקיים. בכל מקרה", הדגיש הדובר: "השר אורלב לא ידע על כך שהמשרד יצטרך לשלם 40 אלף שקלים".

 

מבדיקת ynet, עולה כי שר הרווחה הוא היחיד מבין שרי הממשלה שמשלם עבור השתתפותו בכינוס.

 

מ"כנס הרצליה" נמסר בתגובה: "אף אחד משרי הממשלה לא משלם עבור השתתפות בכינוס. לגבי הפאנל בהשתתפות שר הרווחה מדובר במענק של 15 אלף שקלים עבור מימון מחקר ילדים נוער במצוקה והשלכות חברתיות שיוצג בפאנל. עיקר הפאנל ממומן על ידי קרן הידידות ואני לא אחראי על המספרים ששר הרווחה אומר שהוא שילם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משרד הרווחה ישלם. השר זבולון אורלב
כנס הרצליה. גם ענייני רווחה
מומלצים