שתף קטע נבחר

מועצת יש"ע פותחת במבצע לאכלוס מאחזים

הימין פותח במאבק נגד הכוונות לפנות התנחלויות ומאחזים. "שיהיה ברור לראש הממשלה שהוא יישאר בלי ממשלה, אם הוא הולך למהלך של פירוק וגירוש יהודים", אמר מנכ"ל מועצת יש"ע. מזכ"ל אמנה: "התוכניות לפינוי חד-צדדי הן מחלות נפש"

מועצת יש"ע ירתה אמש (ג') את יריית הפתיחה במערכה כנגד התוכניות החד-צדדיות, והכוונה להוריד או "להזיז" התנחלויות. בין השאר היא מתכוונת לפתוח במבצע לאיוש מאחזים.

 

במסיבת עיתונאים שנערכה במעון הילדים שבמאחז מיגרון חשפו ראשי יש"ע את תוכניתם. הקמפיין שלהם יתמקד בהקמת מטה אכלוס מאחזים, שמטרתו תהיה להביא אלפי תושבים למאחזים. כמו כן יוקמו מטה סיורים ומטה הסברה וכן יופצו חומרי הסברה ושילוט.

 

בין הסיסמאות שיככבו בקמפיין: "עקירת יישובים - בריחה תחת אש", "עקירת יישובים קורעת את העם", "כישלון אוסלו ולקחיו - פינוי נצרים יביא לפינוי קרני שומרון שיביא לפינוי אריאל".

 

מזכ"ל אמנה, זאב (זמביש) חבר, אמר: "אנחנו עדים בשבועות האחרונים למעין תחרות בין השרים וחברי הכנסת להצגת תוכניות חד צדדיות להריסת יישובים".

 

"בעיני, זו הריסת היסוד הציוני וקיפול דגל הציונות ודגל העמידה שלנו פה בארץ ישראל. אין לכך שום סיבה הגיונית, שום נימוק ושום תקווה לדבר טוב יותר. מדובר בהצהרות חמורות מאוד, ואני רואה בזה מחלת נפש".

 

יושב ראש מועצת יש"ע, בנצי ליברמן, אמר: "החלטת ראש הממשלה ליישום תוכנית חד-צדדית, גם אם לא אמר את הדברים בצורה ברורה, משמעותה העתקת יישובים, עקירתם וטרנספר של יהודים. מדובר באסון ופרס לטרור. אנחנו יוצאים במאבק חוץ-פרלמנטרי ופרלמנטרי".

 

הוא אמר שראשי המתנחלים מתכוונים לנהל מאבק נחוש, אך הכל ייעשה בגבולות של מאבק דמוקרטי לחלוטין. ליברמן פנה למפלגות הלאומיות בממשלה: "אנחנו קוראים להם לפרוש מהממשלה לאלתר, במידה שהתוכנית החד-צדדית תצא לפועל, או שראש הממשלה יחליט לפנות את מיגרון. הישארותן של המפלגות משמעותו קריסה טוטאלית של ההתיישבות".

 

שרון יישאר בלי ממשלה

 

"שיהיה ברור לראש הממשלה שהוא יישאר בלי ממשלה, אם הוא הולך למהלך של פירוק וגירוש יהודים", הזהיר גם מנכ"ל מועצת יש"ע, עדי מינץ.

 

מזכ"ל אמנה, זאב חבר, אמר: "אני רוצה לראות פוליטיקאי אמיץ אחד שיעז להעביר כפרון ערבי אפילו קילומטר אחד. זה הולך להיות מאבק קשה, אבל עם גבולות של מאבק לגיטימי. אני רוצה להבהיר לכולם שמדובר בצעד פוליטי של כניעה ולחצים מבחוץ, בעקבות לחצים מבפנים".

  

ראש מועצת יש"ע אמר כי המאחז מיגרון, שבו נערכה מסיבת העיתונאים הוא יישוב מאושר ומוכר לכל עניין. במאחז הזה, שהוקם לפני יותר מארבע שנים, מתגוררות כיום 43 משפחות. זאב חבר אמר: "הקמנו יותר מ-200 נקודות. כל מה שמערכת הביטחון לא רצתה בקיומו לא התקיים והורד, חלקם בהסכמה וחלקם לא".

 

"אי אפשר לקום יום אחד ולהגיד 'לא שמענו ולא ראינו'. אנחנו מתכוונים להיאבק גם בצדדים המשפטיים והפוליטיים. אם נעשה את המאבק בצורה הנכונה, נצליח והיישובים ייצאו מחוזקים יותר".


פורסם לראשונה 16/12/2003 19:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פותחים במבצע לאכלוס מאחזים
צילום: איי פי
קריסה של ההתיישבות. ליברמן
צילום: דן בלילטי
ראש ממשלה בלי ממשלה. מינץ
צילום: דן בלילטי
מומלצים