שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארה"ב: חוק לאומי ראשון נגד דואר זבל
  הנשיא בוש אישר קבלת חוק כלל ארצי ראשון נגד דואר זבל, המאפשר להטיל קנסות ואף מאסר על עבריינים. החוק אף מהווה בסיס ליצירת רשימת "אל תשלחו אלי זבל"

  נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, חתם על הצעת החוק Can Spam ואישר בכך את קבלת החוק הכלל ארצי הראשון במדינה נגד דואר זבל. במסגרת החוק, ניתן לקנוס מפרים בסכומים של עד שישה מיליון דולרים, או להטיל עליהם עונשי מאסר בפועל של חמש שנים. כמו כן, חוק האנטי ספאם מאפשר להקים מאגר "אל תשלחו אלי זבל" עבור גולשים שאינם מעוניינים לקבל הודעות דואר מסחריות.

   

  מה קובע החוק?

   

  חתימתו של בוש מהווה את הצעד הסופי במאבק בן שש שנים, לריסון תופעת דואר הזבל, המאיימת להציף את תיבות הדואר. החוק החדש אוסר על משווקים לשלוח הודעות דואר אלקטרוני מסחריות מזויפות, ולאסוף כתובות דואר של גולשים מאתרי אינטרנט. כמו כן יאפשר החוק להקים מאגר לאומי של "אל תשלחו לי זבל", שיכלול את כל פרטי הגולשים האמריקניים המבקשים לא לקבל ספאם ויחייב את הזבלנים. זאת, בדומה למאגר "אל תתקשרו אלי", שהחל לפעול לאחרונה בהתאם לחוק האוסר על משווקים לפנות בטלפון לאנשים שהוסיפו את שמם למאגר. 

   

  סקוט מקללן, דובר הבית הלבן אמר, כי "החוק הוא מערכת המשלבת כלים טכנולוגיים, מנהליים, אזרחיים ופליליים תחת מסגרת אחת, בה יוכלו להסתייע הצרכנים על מנת להפחית את מספר הודעות הזבל שהם מקבלים." 

   

  אולם, נראה, כי הגולשים האמריקנים אינם יכולים לצפות להעלמות התופעה המעיקה בקרוב. מומחים קובעים שהחוק לא יעצור את הודעות הזבל באופן מיידי,

  וצופים כי כמות הזבל אף תגבר. זאת, לאור העובדה שהחוק מתיר למשווקים לשלוח הודעות מסחריות לכל גולש, כל עוד הוא מפרט את זהותו ומאפשר לנמען לצאת מרשימת הדיוור שלו. החוק מכשיר למעשה את משלוח דואר הזבל ומאפשר לזבלנים להמשיך בשלהם, בתנאי שלא יזייפו את כתובתם או ישלחו הצעות פורנוגרפיות, מציינים המבקרים. לטענתם, החוק דורש מהגולשים שאינם מעונינים לקבל דואר זבל לבקש זאת במפורש (opt out) במקום לחייב את הזבלנים לפנות למאגר הכולל את שמות הגולשים שביקשו במפורש לשלוח אליהם דואר זבל (opt in).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חוק אנטי ספאם. משלב כלים טכנולוגיים, מנהליים, אזרחיים ופליליים
  מומלצים