שתף קטע נבחר

ח"כים בליכוד: אם מיגרון יפונה - אין משמעת קואליציונית

10 חברי כנסת - רבע מחברי סיעת הליכוד - הבהירו כי יצביעו כרצונם אם המאחז יפונה. ראש הממשלה בישיבת הסיעה: "יש לנו קואליציה נהדרת, חשוב לשמור עליה". פרס בפגישה עם לפיד: ישיבתכם בממשלה אינה תורמת

הקרב על המאחזים מגיע למסדרונות הכנסת, ומאיים על שלמות הקואליציה. חברים בסיעת הליכוד, המתנגדים ל"תוכנית ההתנתקות" של ראש הממשלה, החליטו היום (ב') בהתייעצות שקיימו כי אם תאשר הממשלה את פינוי המאחז מיגרון, הם רואים עצמם פטורים מחובת המשמעת הקואליציונית. 

 

בישיבה השתתפו חברי הכנסת גלעד ארדן, לאה נס, אהוד יתום, דוד לוי, איוב קרא, גילה גמליאל, משה כחלון, ענבל גבריאלי, נעמי בלומנטל ויחיאל חזן.

 

מיגרון צפוי להיות המאחז המאוייש הראשון שיפונה בסבב הנוכחי. במועצת יש"ע ואף כמה מחברי הכנסת טוענים בתוקף כי מדובר ביישוב חוקי.  

 

בשעות הצהריים התכנסה סיעת הליכוד לדיון בכנסת. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בפתח הישיבה: "יש לנו קואליציה נהדרת, היא נוחה יותר מכל קואליציה אחרת וחשוב לליכוד לשמור אותה".

 

חמישה חברי כנסת דיברו בישיבה. חברי הכנסת אפללו, מגלי והבה ומרינה סולודקין הביעות את תמיכתם בנאומו של שרון בכנס הרצליה.

 

מנגד, חברת הכנסת גילה גמליאל אמרה: "אנחנו מרגישים כמו קיקיונים בגלל מה שאתה, אדוני ראש הממשלה, אומר בשם הליכוד, בניגוד לחוקה. אל לך לבנות עלינו, ואתה צריך, יותר מכל אחד אחר להבין אותנו, כי חשבת כמונו לפני לא הרבה יותר משנה. אני חושבת שאתה טועה בדרך המדינית שבה אתה הולך".

 

שרון ענה לגמליאל: "אני חושב שכמה חברי סיעה לא הבינו נכון את מה שאמרתי בכנס בהרצליה". ככל הנראה תתכנס סיעת הליכוד שוב ביום רביעי.

  

בתוך כך נפגשו היום יושבי-הראש של מפלגות העבודה ושינוי, חבר הכנסת שמעון פרס והשר יוסף (טומי) לפיד. לפיד אמר כי חשוב ששינוי תשב בממשלה, כדי למנוע את כניסת המפלגות החרדיות ולקדם את התהליך המדיני. פרס אמר שאין שום סיכוי שהמצב ישתנה, ושישיבת שינוי בממשלה אינה תורמת למצב.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קואליציה נהדרת. שרון
צילום: אתר הכנסת
בלי משמעת. גבריאלי
צילום: אתר הכנסת
צילום: סבסטיאן שיינר
חשוב שנישאר. לפיד
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים